Kacper Wróblewski – “Musiałem nauczyć się pokory” – wywiad
Petter Solberg z fabrycznym zespołem w WRC?
Lista zgłoszeń do Rajdu Monte – Carlo 2020 opublikowana. Brakuje Polaków, 11 samochodów WRC
Hyundai zamierza walczyć o podwójną koronę
Podsumowanie sezonu i plany na 2020 rok okiem Kajetana Kajetanowicza
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Ole Christian Veiby i Nikolay Gryazin w zespole Hyundaia

Hyundai rozszerza swoje zainteresowanie Rajdowymi Mistrzostwami Świata. W tym roku na trasach zobaczymy również zespół koreańskiego koncernu w WRC 2. Kierowcami zostali Ole Christian Veiby i Nikolay Gryazin.

Planowane jest wystawienie dwóch najnowszych specyfikacji Hyundaia i20 R5 w przynajmniej ośmiu rundach sezonu. Pierwszy występ już w Rajdzie Monte – Carlo.

Udział w WRC 2 jest ważną decyzją z wielu powodów” – mówi Andrea Adamo. szef zespołu Hyundai Motorsport. “Potwierdza i wzmacnia nasze zaangażowanie w WRC, jako całość. Od strony technicznej pozwoli nam to udowodnić konkurencyjność i wydajność naszego niedawno zmodernizowanego Hyundaia i20 R5’20, produktu niezwykle ciężkiej pracy całego działu Customer Racing ” – opowiada Andrea

Skład stanowi Ole Christian Veiby z Jonasem Andressonem i Nikolay Gryazin z Jarosławem Fedorowem.

Na prawdę dobrze jest dołączyć do Hyundai Motorsport. Myślę, że będziemy bardzo konkurencyjnym zespołem. Nie mogę doczekać się początku. Nie jest tajemnicą, że celem jest być na najwyższym poziomie. Myślę, że mamy potencjał, żeby być tak silni i na prawdę dobrze pracować jako zespół. Mam również nadzieję, że doświadczenie, które zebrałem z wielu różnych samochodów R5, będzie cenne dla rozwoju Hyundaia i20 R5’20” – skomentował Veiby.

Dla Nikolaya Gryazina okazja na dołączenie do fabrycznego zespołu to następna szansa do rozwoju kariery. Rosjanin czuje się mocno zmotywowany.

To dla mnie i dla Jarosława fantastyczna okazja, aby dołączyć do zwycięskiej drużyny w 2020 roku! Wspaniale jest poczuć ich motywację i wsparcie dla mnie w programie WRC 2. Dołączenie do producenta to kolejny krok w mojej karierze i jestem przekonany, że w przyszłości, będę mógł awansować na inne poziomy dzięki Hyundai Motorsport. Jestem w pełni zaangażowany w osiąganie najlepszych rezultatów w zespole. Podziwiam to co osiągnął Hyundai i całą ciężką pracę, która doprowadziła ich do zostania mistrzem.” – podsumował Rosjanin.

Obsługą samochodów zajmie się zespół Red Grey z Estonii, a cały projekt nazywać się Hyundai Motorsport N.

Fot. Hyundai Motorsport

You may also like
Do Góry