Hyundai rozważa drugi zespół w WRC
Subaru Poland Rally Team odchodzi z RSMP
57. Rajd Barbórka 2019 – Robert Luty i Marcin Celiński najlepsi w historykach
57. Rajd Barbórka 2019 – Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak ponownie najlepsi
57. Rajd Barbórka 2019 – 28 samochodów historycznych na liście
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Historyczne, HRSMP, RMPZ, RO, KJS

Olchawski po treningu przed HRSMP

W miniony weekend 18 i 19 marca odbyła się 43. edycja popularnego Rajdu Monte Karlino. Na starcie imprezy stanęły aż 104 załogi, w tym para Grzegorz Olchawski/Monika Przybek. Ich Audi Quattro było ozdobą pierwszej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski Zachodniej nie tylko z powodu swojej kultowości, ale także szybkiej jazdy załogi GO+ Cars.

Harmonogram zawodów składał się z dwunastu odcinków specjalnych podzielonych na dwa dni. Akcja pierwszego z nich została zlokalizowana w samym centrum Karlina, gdzie podczas drugiego odcinka specjalnego rajdu Grzegorz Olchawski zameldował się na mecie z pierwszym rezultatem w klasie Gość. Niedzielne zajęcia rozpoczęły się od wizyty na lotnisku w Zegrzu Pomorskim, gdzie kierowcy zmierzyli się na długich, szybkich i wymagających odcinkach specjalnych. Tam też zlokalizowany został park serwisowy i strefa cateringu. Ze względu na padający deszcz na lotnisku pojawiło się dużo błota, co stanowiło dodatkowe wyzwanie dla załogi GO+ Cars, która wciąż poznaje swoje Audi Quattro. Mimo niesprzyjających warunków i kilku awarii technicznych Olchawski nie popełnił żadnego błędu, dowożąc do mety 4. miejsce w mocno obsadzonej klasie Gość. Gdyby nie usterki samochodu, była szansa na zwycięstwo wśród „Gości”.

Po debiucie Audi Quattro w Rajdzie Barbórki Legend, marcowy start był dla Grzegorza Olchawskiego drugim za kierownicą rajdówki spod znaku czterech pierścieni. Szef zespołu GO+ Cars nie zamierza jednak zwalniać tempa i już teraz przygotowuje się do startów w Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Pierwszą rundę tego cyklu zaplanowano na przełom marca i kwietnia, kiedy w Wieliczce odbędzie się 11. edycja Memoriału J. Kuliga i M. Bublewicza. Drugą rundę sezonu 2017 HRSMP stanowić będzie Rajd Świdnicki, jednocześnie otwierający rywalizację w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski.

Grzegorz Olchawski:

Za nami drugi start za kierownicą Audi Quattro, które z każdym pokonanym kilometrem poznajemy coraz lepiej. Rajd Monte Karlino nie rozpieszczał nas pod względem warunków atmosferycznych, jednak przez całe dwa dni rywalizacji świetnie się bawiliśmy, dorzucając nawet wygrany odcinek specjalny w klasie Gość. Przed nami początek sezonu Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i na sam początek dwie klasyczne rundy – Memoriał J. Kuliga i M. Bublewicza na przełomie marca i kwietnia, a trzy tygodnie później Rajd Świdnicki. Już dziś nie możemy doczekać się powrotu za kierownicę!
Do Góry