Sebastien Ogier nie żałuję współpracy z Citroen Racing
Pierre Budar wyjaśnia przyczyny odejścia Sebastiena Ogiera z Citroen Racing
Citroen Racing opuszcza WRC po odejściu Sebastiena Ogiera
57. Rajd Barbórka 2019 – jaki będzie?
Sordo i Mikkelsen w Monza Rally Show 2019
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Różne

Ogier: ta wygrana jest jedną z najlepszych

Rajd Meksyku należy do wyjątkowych rajdów w kalendarzu mistrzostw świata. Tegoroczna edycja pokazała, że do ostatecznego sukcesu potrzeba wielu elementów i nie można być pewnym rezultatu aż do mety. Dla zespołu M-Sport Ford World Rally Team była to udana runda.

MALCOLM WILSON, SZEF ZESPOŁU:

Sposób, w jaki Sébastien Ogier i Julien Ingrassia zmierzyli się z tym wydarzeniem, był po prostu niezwykły. To był niesamowity występ od samego początku, a to, co wypracowali z piątkowej pozycji na trasie, było nieprawdopodobne.

Następnie w sobotnie popołudnie zobaczyliśmy Sébastiena w jego najlepszym wydaniu. Moim zdaniem jest to jego najlepsza jazda od chwili dołączenia do zespołu. Presja jest zdecydowanie po stronie zespołu. Wiemy, że nie możemy zawieść i musimy zapewnić sto procent przygotowania do każdego rajdu. Wspaniale było zobaczyć postęp, którego dokonaliśmy. W zeszłym roku nie mogliśmy odnieść wygranej, ale tym razem to zupełnie inna historia. Nie przestaliśmy działać i wspaniale jest widzieć, kiedy ciężka praca przynosi efekty.

Zadowolenie z postawy zespołu, w tym zwycięskiej załogi, wyraził również dyrektor Ford Performance Motorsport – Mark Rushbrook, który pogratulował sukcesu i spodziewa się kolejnych dobrych rezultatów.

MARK RUSHBROOK, DYREKTOR FORD PERFORMANCE MOTORSPORT:

Gratulacje dla Sébastiena Ogiera i Juliena Ingrassii – zasłużyli na zwycięstwo. Przejście od blisko 30-sekundowej straty, do zwycięstwa z przewagą ponad minuty jest niesamowite! Jesteśmy dumni z pracy, jaką M-Sport Ford World Rally Team wykonał nad Fordem Fiestą WRC. Liczymy na kolejne sukcesy w 2018 roku.

Sébastien Ogier nie krył zadowolenia z wygranej w Rajdzie Meksyku. Podkreślił, że jest to doskonały sposób na świętowanie dziesiątej rocznicy startów w WRC, jednak nie byłoby tego bez doskonałej pracy pilota, Juliena Ingrassii i pozostałych członków zespołu.

Sébastien OGIER:

Jestem bardzo szczęśliwy, a ta wygrana jest fantastycznym sposobem dla mnie i Juliena na świętowanie naszej dziesiątej rocznicy startów w WRC. Zaczęło się w 2008 roku od zwycięstwa w kategorii juniorów i od tego czasu wydarzyło się wiele cudownych rzeczy. Ta wygrana, jak sądzę, jest jedną z najlepszych.

W weekend daliśmy z siebie wszystko. Julien spisał się idealnie, a zespół działał równie sprawnie. Oczywiście wygrana jest wspaniała, ale był to ogólnie dobry występ. Jest duża poprawa od zeszłego roku i jest to bardzo dobra sytuacja na dalszą część sezonu.

Byłem niemal na limicie przez cały weekend. Kiedy jesteś na drodze jedziesz jak najlepiej, ale czas jest dużo słabszy od tych, którzy jadą za tobą. Zawsze z tym wiąże się pewna frustracja, jednak trzeba jechać dalej i nie poddawać się. Tak zrobiliśmy, kiedy drugiego dnia nasza pozycja na drodze była trochę lepsza, kontynuowaliśmy i po południu udało się objąć prowadzenie. Możemy być z siebie dumni. Jest niewiele rzeczy, które można było zrobić lepiej. Daliśmy z siebie wszystko, aż do ostatniego odcinka specjalnego.

Rajd Meksyku dla fińskiej załogi Teemu Suninen / Mikko Marrkula był miejscem na naukę. Debiut w samochodzie WRC w tej imprezie nie należał do najłatwiejszych.

TEEMU SUNINEN:

To był dla nas trudny rajd, ale pokazaliśmy poprawę na drugiej pętli. Byłem szybki na miejskich odcinkach, co jest bardzo pozytywne. Tego typu odcinki (miejskie przyp.red.) były moją słabą stroną, dlatego pracowaliśmy naprawdę ciężko, żeby poprawić się tutaj.

Oczywiście byłoby ładniej, gdybyśmy byli szybsi na szutrze i nie popełniali błędów w piątek, ale nadal dużo nauczyliśmy się i wiemy, gdzie możemy się poprawić. Muszę trzymać samochód w linii przejazdu i wcześniej dodawać gazu. To tylko kilka drobiazgów, ale jak stracisz 0,1s na każdym zakręcie, to będzie dużo czasu na końcu rajdu. Przeanalizujemy ten rajd i skupimy się na Argentynie. Zrobiłem tam rekonesans w 2016 roku, wiem coś o tych odcinkach. Zadebiutujemy tam w samochodzie rajdowym, dlatego musimy przygotować się jeszcze bardziej niż zwykle.
Do Góry