Oliver Solberg ze wsparciem Skody Motorsport
Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul wygrywają Rajd Monte – Carlo 2020!
Rajd Monte – Carlo 2020 (OS14) – Neuville liderem w “generalce”!
Elfyn Evans liderem “Monte” w sobotę. Thierry Neuville odrabia straty
Rajd Monte – Carlo 2020 – Sebastien Ogier liderem po ośmiu oesach
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Ogier: nadal mogę zdobyć tytuł

fot. facebook/SébastienOgier

Pięciokrotny Rajdowy Mistrz Świata – Sébastien Ogier wierzy, że może nadal walczyć o kolejny tytuł, dzięki niekorzystnej pozycji startowej Thierry’ego Neuville’a w nadchodzących rundach WRC.

Podczas tegorocznej edycji Rajdu Finlandii jako pierwszy do rywalizacji wystartuje kierowca Hyundaia i20 WRC – Thierry Neuville, który w przypadku suchych warunków na trasie może zmagać się z brakiem przyczepności.

Sébastien Ogier dla redakcji autosport.com:

Nadal mogę zdobyć tytuł. Przed nami sześć rund Rajdowych Mistrzostw Świata i wiele punktów do zdobycia. Nie ma co wpadać w panikę. Oczywiście, lepiej jest mieć asa w rękawie w postaci przewagi punktowej, jednak za tym idzie kwestia pozycji startowej. Wiem, że wspominałem o tym na Sardynii, jednak owa niekorzyść da się we znaki również w dalszej części sezonu.

Neuville mógł mieć problem z pozycją startową już podczas Rajdu Sardynii. Przez padający deszcz jednak, nie zmagał się z kłopotami, pokonując Ogiera w emocjonującej walce na ostatnim odcinku specjalnym.

Ogier odniósł się także do tegorocznego Rajdu Szwecji. Przyznał, że reguła nakazująca liderowi rozpoczynać zmagania, pozbawiła go wtedy całkowicie szans na dobre miejsce w zawodach.

Jeśli chodzi o Rajd Szwecji, to tak jakbym w nim nie startował i przejechał jedną rundę mniej niż pozostali zawodnicy. Z takimi warunkami na trasie i niekorzystną pozycją startową nie miałem szans – pokonywały mnie załogi w samochodach klasy R5

– dodał.

Jedyne, co mogę teraz uczynić, to jechać najlepiej jak potrafię. Wracam do Finlandii bez dodatkowego ciężaru na ramionach, w postaci otwierania zmagań, który czasami ciężko jest utrzymać. Dotychczas Thierry ma za sobą udaną część sezonu, a szczęście mu sprzyja. Nawet podczas trudnych dla niego weekendów zgarniał sporo punktów. Teraz wracamy podekscytowani nowym wyzwaniem. Nie mówię, że to moje najtrudniejsze wyzwanie. Wszyscy twierdzili, że najtrudniej było w zeszłym roku. Nie mówię też, że to jest najważniejsze wyzwanie. Każdy rok jest ważny, każdy tytuł jest ważny, jednak nawet jeśli nie wygram w tym sezonie, to nadal jestem pięciokrotnym mistrzem świata

– mówił Sébastien Ogier.

Kierowca Forda Fiesty WRC traci do prowadzącego w klasyfikacji generalnej Neuville’a 27 punków i przygotowuje się do dalszej walki na trasach Rajdu Finlandii. W ostatnich pięciu sezonach zmagań o tytuł rajdowego mistrza świata, Ogier do fińskiego klasyka przystępował jako lider. W tym roku będzie inaczej.

You may also like
Do Góry