Rajd Australii 2019 odwołany!
Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak kończą sezon na drugim miejscu w WRC 2!
Anna Gańczarek-Rał- “najbardziej jestem zadowolona, gdy widzę swój progres” – wywiad
Ekstremalny finisz Abarth Rally Cup – Dariusz Poloński i Łukasz Sitek wicemistrzami Europy!
Habaj i Dymurski na trzecim miejscu w rajdowych mistrzostwach Europy
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Ogier mistrzem w Hiszpanii? Volkswagen bliski tripletu.

O ile w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski znamy już wszystkie odpowiedzi, o tyle większość kibiców w nadchodzący weekend skupi się na trasach Mistrzostw Świata, gdzie drugi tytuł z rzędu będzie mógł zapewnić sobie Sebastien Ogier.

Francuz, który jest już o krok od obrony tytułu, musi liczyć się jednak z Jari-Matti Latvalą, który jako jedyny może zagrozić mu w drodze po mistrzowską koronę. Trzeci Andreas Mikkelsen traci już do lidera 74 punkty, a do zdobycia jest 56. Oznacza to także, że Volkaswagen jest o krok, by zapewnić sobie całe podium WRC 2014.

By tego dokonać Andreas Mikkelsen musi podczas dwóch ostatnich rund WRC zdobyć minimum siedem punktów lub wywalczyć maksymalnie o 47 punktów mniej od Mikko Hirvonena. Z pewnością pierwszy scenariusz jest dużo łatwiejszy do zrealizowania i do zapewnienia już podczas Rajdu Katalonii.

Sebastien Ogier, by mógł świętować mistrzowski tytuł w najbliższy weekend musi powiększyć swoją przewagę do 29 punktów (w przypadku zwycięstwa Latvali w dwóch ostatnich rundach) lub 28 punktów (w przypadku, gdy Latvala nie wygra dwóch rund). Obecnie Francuz ma przewagę 27 punktów, co oznacza, że w Hiszpanii musi zdobyć o dwa lub jeden punkt więcej od Fina.

Jeśli Jari-Matti Latvala myśli jeszcze o mistrzowskim tytule musi odrobić 27-punktową stratę, czyli musi zdobyć o tyle punktów więcej w ciągu najbliższych dwóch imprez np. wygrywając oba rajdy i zgarniając 6 punktów za Power Stage, gdy Ogier będzie np. drugi w Katalonii i piąty w Wielkiej Brytanii zdobywając po drodze jeden bonusowy punkt za Power Stage.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply
Do Góry