Pierre Budar wyjaśnia przyczyny odejścia Sebastiena Ogiera z Citroen Racing
Citroen Racing opuszcza WRC po odejściu Sebastiena Ogiera
57. Rajd Barbórka 2019 – jaki będzie?
Sordo i Mikkelsen w Monza Rally Show 2019
Kajetan Kajetanowicz wystartuje w 57. Rajdzie Barbórka 2019
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Ogier i Ingrassia zwyciężyli w Rajdzie Meksyku!

Po raz czwarty w swojej karierze, Sébastien Ogier i Julien Ingrassia zwyciężyli w Rajdzie Meksyku! Dla francuskiej załogi to już drugie, po Rajdzie Monte Carlo, zwycięstwo w tym sezonie! Reprezentanci zespołu M-Sport Ford WRT objęli prowadzenie w rajdzie po czternastym odcinku specjalnym i nie oddali go do samego końca. Po drodze Ogier i Ingrassia byli najszybsi na pięciu odcinkach specjalnych. Triumf w Meksyku pozwolił im powrócić na szczyt tabeli tegorocznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata!

Na podium tegorocznego Rajdu Meksyku znaleźli się także Dani Sordo i Carlos del Barrio, którzy na ostatnim odcinku specjalnym przebili oponę. Bezpieczne tempo znajdujących się za nimi Krisa Meeke’a i Paula Nagle pozwoliło Hiszpanom obronić swoją drugą pozycję.

W kategorii WRC2 bezkonkurencyjni byli reprezentanci Škody, Pontus Tidemand i Jonas Andersson, którzy zwyciężyli w rajdzie z przewagą 6:44,6s nad Gusem Greensmithem i Craigiem Perry (Ford Fiesta R5). Trzecie miejsce zajęli jadący Fordem Fiestą R5 Pedro Heller i Pablo Olmos (+13:53,4s).

Dodatkowe pięć punktów za zwycięstwo na Power Stage’u zgarnął Ott Tänak, który wystartował do tego odcinka poza wyznaczoną kolejnością, za co zostanie ukarany karą czasową. Podobną zagrywkę zastosował Thierry Neuville – Belg zameldował się na mecie z trzecim czasem (+1,4s). Drugi czas wykręcił Sébastien Ogier (+0,4s), lecz Francuz za potrącenie szykany otrzymał dziesięć sekund kary. Ostatecznie drugi wynik należał do Latvali (+1,3s). Czwarty był Mikkelsen (+2,9s), a piąty Loeb (+5,8s).

KLASYFIKACJA GENERALNA RAJDU MEKSYKU 2018:

  1. Sébastien Ogier i Julien Ingrassia (3:54:58,0s, Ford Fiesta WRC ’17)
  2. Dani Sordo i Carlos del Barrio (+1:13,6s, Hyundai i20 Coupe WRC)
  3. Kris Meeke i Paul Nagle (+1:29,2s, Citroën C3 WRC)
  4. Andreas Mikkelsen i Anders Jæger (+1:48,4s, Hyundai i20 Coupe WRC)
  5. Sébastien Loeb i Daniel Elena (+2:34,6s, Citroën C3 WRC)
  6. Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul (+5:03,0s, Hyundai i20 Coupe WRC)
  7. Pontus Tidemand i Jonas Andersson (+10:34,7s, Škoda Fabia R5)
  8. Jari-Matti Latvala i Miikka Anttila (+15:47,1s, Toyota Yaris WRC)
  9. Gus Greensmith i Craig Parry (+17:19,3s, Ford Fiesta R5)
  10. Pedro Heller i Pablo Olmos (+24:28,1s, Ford Fiesta R5)

Wypowiedzi po OS 22:

Sébastien Ogier: to fantastyczne! To dla mnie szczególne miejsce. Wiem, że przez naszą pozycję startową, nasze szanse na zwycięstwo były tutaj małe, ale nie poddaliśmy się i mieliśmy świetne auto. 

Dani Sordo: na środku drogi było dużo kamieni. Nawet jeśli jechałeś środkiem, mogłeś przebić oponę. 

Kris Meeke: miałem dobry samochód, tempo i pozycję startową, ale nie wykonałem swoje pracy. Nigdy nie byłem tak sfrustrowany trzecim miejscem. 

Andreas Mikkelsen: starałem się jechać czysto i utrzymać dobre tempo. Jestem całkiem zadowolony z tego odcinka. To mogą być dla nas bardzo ważne punkty. 

Jari-Matti Latvala: miałem bardzo dobry feeling. Powiedziałem do mojego pilota, że naprawdę nie mogłem pojechać lepiej. To był dla nas dobty odcinek. 

Esapekka Lappi: na wąskich partiach było dobrze, ale na szerokich radziłem sobie bardzo słabo. W wielu miejscach pojechałem za szeroko i za szybko. Straciłem dużo czasu. 
Do Góry