Oliver Solberg ze wsparciem Skody Motorsport
Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul wygrywają Rajd Monte – Carlo 2020!
Rajd Monte – Carlo 2020 (OS14) – Neuville liderem w “generalce”!
Elfyn Evans liderem “Monte” w sobotę. Thierry Neuville odrabia straty
Rajd Monte – Carlo 2020 – Sebastien Ogier liderem po ośmiu oesach
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: PPC, RO, KJS, RSMŚl

Nowa trasa Rajdu Mikołowsko-Żorskiego

Nowe lub mocno zmienione odcinki specjalne i widowiskowy Prolog w centrum Mikołowa to tylko niektóre atrakcje 5. Rajdu Mikołowsko-Żorskiego. Pierwsza runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska i druga runda Historycznego Pucharu Polski odbędzie się w dniach 23–24 kwietnia br. Ruszyła już strona internetowa imprezy.

Trasa rajdu jest w 85 procentach nowa. Organizatorzy przygotowali jeden zupełnie nowy odcinek specjalny. Pozostałe poprowadzono w innej konfiguracji w porównaniu z poprzednimi edycjami. Do organizacji rajdu dołączyły także Żory i to właśnie w tym mieście odbędzie się ceremonia mety oraz wręczenia nagród.

Regulamin i harmonogram rajdu czekają na zatwierdzenie. 2 kwietnia zostanie otwarta lista zgłoszeń – na ich nadsyłanie organizatorzy czekają do 15 kwietnia. Limit zgłoszeń do Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska to 80 załóg. W Historycznym Rajdowym Pucharze Polski pojedzie maksymalnie 30 załóg.

Biuro w Żorach
Dla zawodników rajd rozpocznie się w sobotę o 8.00 rano, od odbioru administracyjnego. W tym roku odbędzie się on w Żorach, w siedzibie Miejskiego Ośrodka Kultury. Później będzie miało miejsce zapoznanie z trasą i badanie kontrolne w warsztatach Zespołu Szkół Technicznych w Mikołowie. Sportowa rywalizacja rozpocznie się w sobotni wieczór: o 19.20 pierwsze samochody startujące w HRPP wjadą na rampę startową na mikołowskim rynku i prosto z niej wyruszą na trasę Prologu.

Ściganie w centrum miasta
W centrum Mikołowa wytyczona zostanie mierząca 1,9 km próba w formie pętli. Po stawce HRPP na trasę wyruszą zawodnicy z RSMŚl. Pierwsze załogi wjadą na rampę o godz. 20.00. Do Prologu stawka RSMŚl będzie startować w odwróconej kolejności. Na samym końcu na trasie pojawią się goście, wśród nich rajdowy mistrz Polski Łukasz Habaj.

Trzy próby
W niedzielę jako pierwsi na trasę wyruszą zawodnicy startujący w RSMŚl. Stawka HRPP wystartuje 1,5 godz. później. Trasa etapu składać się będzie z trzech prób, pokonywanych dwukrotnie. Pierwszym oesem w pętli będzie zupełnie nowy odcinek – liczący 5,62 km OS Zamek Chudów. Kierowcy z RSMŚl wystartują do niego ok. godz. 10.30 i 14.10. Najdłuższym oesemw całym rajdzie jest prawie 7-kilometrowy odcinek Żory (start ok. godz. 11.30 i 15.15). Pętlę zamyka OS Gostyń, który wystartuje ok. godz. 12.30 i 16.00. Łącznie do przejechania jest 40,24 km oesów. Park serwisowy będzie zlokalizowany na parkingu Centrum Handlowego Auchan w Mikołowie.

Historycznie w Twinpigs
Zawodnicy startujący w rajdzie samochodów historycznych HRPP będą pokonywać te same odcinki co stawka RSMŚl. Dodatkowo dojazdówka do jednego z oesów dla zabytkowych rajdówek prowadzić będzie przez Miasteczko Westernowe Twinpigs w Żorach. Na rynku w Żorach odbędzie się ceremonia mety dla obu rajdów. Pierwsze załogi dotrą tam ok. godz. 17.20.

Nasz rajd stał się już jednym z ważniejszych wydarzeń w Mikołowie i możemy korzystać z wielkiego wsparcia ze strony jego władz. Ponieważ trasa rajdu już od kilku lat coraz bardziej zbliżała się do Żor, udział tego miasta w organizacji imprezy był naturalnym posunięciem. Rozmowy na temat zaangażowania się miasta w nasz rajd trwały już od zeszłego roku

– mówi Jarosław Skwarek, dyrektor rajdu.

Nowa strona
Ruszyła już strona internetowa imprezy. Pod adresem www.rajd.mikolow.pl lub www.rajd.zory.pl można znaleźć niezbędne informacje i najświeższe aktualności dotyczące rajdu. Już wkrótce zostaną tam opublikowane mapy i harmonogram rajdu oraz pliki do pobrania dla zawodników.

Rywalizacja pod patronatem
Rajd Mikołowsko-Żorski jest pierwszą rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Organizatorem cyklu jest PZM, apatronat nad nim objęli Marszałek Województwa Śląskiego
i TVP Katowice. Mistrzostwa będą też dofinansowane z budżetu województwa śląskiego.

5. Rajd Mikołowsko-Żorski honorowym patronatem objęli burmistrz Mikołowa Stanisław Piechula i prezydent miasta Żory Waldemar Socha.

Organizatorem imprezy jest Automobilklub Ziemi Tyskiej, przy współpracy z agencją Time4. Sponsorami rajdu są firmy: Silesia Oil, producent środków smarnych i olejów AVIA, Proform, Ibudhaus, Zowner-FS, Regionalne Centrum Ubezpieczeń oraz Extreme Masters. W gronie partnerów imprezy znaleźli się: Auchan, Infograf druk i reklama, Peugeot Polska, Peugeot Uliarczyk oraz Grupa Pietrzak. Patronat medialny sprawują TVP Katowice, autoklub.pl i Rajdy24.pl.

Więcej o RSMŚl przeczytasz tutaj.

You may also like
Do Góry