57. Rajd Barbórka 2019 – Robert Luty i Marcin Celiński najlepsi w historykach
57. Rajd Barbórka 2019 – Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak ponownie najlepsi
57. Rajd Barbórka 2019 – 28 samochodów historycznych na liście
57. Rajd Barbórka 2019 – Wojciech Chuchała – “jedziemy bez presji”
57. Rajd Barbórka 2019 – Projekt E z Krzysztofem Hołowczycem i Manfredem Stohlem
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RSMP

Nivette i Heller wygrywają 51. Rajd Dolnośląski

Fot. Tomasz Kaliński

Filip Nivette i Kamil Heller zwyciężyli w czwartej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, 51. Rajdzie Dolnośląskim! Załoga Skody Fabii R5 była najszybsza na zdecydowanej większości odcinków specjalnych, co pozwoliło im na odniesienie trzeciego w tym sezonie triumfu w polskim czempionacie. Podium zawodów uzupełniły załogi Gabryś / Natkaniec i Kasperczyk / Syty.

Mimo komfortowej przewagi na ostatniej pętli nogi z gazu nie zdejmował Filip Nivette, dzięki czemu zwyciężył na przedostatnim odcinku specjalnym. 0,6s stracił do niego Butvilas, jednak najciekawsza walka toczyła się o miejsce trzecie. Na oesowym podium dojechał Gabryś, który wyprzedził Kasperczyka o zaledwie pół sekundy, co spowodowało, że różnica między nimi w klasyfikacji generalnej zmalała do 0,7s. Piątym czasem popisał się Marcin Słobodzian (+33,1s), a szóstym Jurecki (+36,5s), który objął prowadzenie w klasie czwartej. Za nim znaleźli się Kotarba (+44,7s), Gryc (+45,7s), Marczyk (+46,7s) i Byśkiniewicz (+50,8s).

Niesamowite emocje miały miejsce na ostatnim odcinku rajdu – Power Stage’u Spalona. Filip Nivette wykręcił tam najlepszy czas, a drugi na mecie zameldował się Gabryś (+3,3s), dzięki czemu, kierowca Forda Fiesty R5 o 0,8s wyprzedził w generalce trzeciego na mecie Kasperczyka. Niesamowita walka rozegrała się także w klasie czwartej. Byśkiniewicz uzyskał czas gorszy od najszybszego w klasie Gryca o trzy sekundy, ale to pozwoliło mu utrzymać drugie miejsce z przewagą 0,2s. Klasę zwyciężyła załoga Jurecki / Trela.

W klasie Open N zwycięstwo wywalczył Miko Marczyk, dla którego był to pierwszy start z Szymonem Gospodarczykiem. Za nimi znalazły się załogi Kotarba / Kotarba oraz Słobodzian / Wróbel. W Open 2WD triumfowali Halicki i Tkacz. Podium klasy uzupełnili Strychalski i Pochroń oraz Pan Jarek i Martynek. Krysiak i Gacek odnieśli zwycięstwo w klasie 4F. Za nimi sklasyfikowano załogę Polok / Pytel-Majkowska. W 4N Dominik i Zator znaleźli się przed Temple i Chrupcałą. HR3 to zwycięstwo załogi Sidor / Piczak – drugie miejsca dla Pogana i Roika. W HR4 Kurp i Wach finiszowali przed Fizią i Kolaczkiem oraz załogą Pietrzyk / Kupiec. W HR+30 samotnie triumfowali Kula i Janasz, a w klasie trzeciej Bonder z Gerberem.

Nieoficjalne wyniki 51. Rajdu Dolnośląskiego: 1. Nivette / Heller, 2. Gabryś / Natkaniec (+1:21,6s), 3. Kasperczyk / Syty (+1:22,4s), 4. Marczyk / Gospodarczyk (+6:07,7s), 5. Kotarba / Kotarba (+6:25,9s), 6. Słobodzian / Wróbel (+6:28,3s), 7. Jurecki / Trela (+7:31,3s), 8. Byśkiniewicz / Borko (+7:45,2s), 9. Gryc / Kuśnierz (+7:45,4s), 10. Lamot / Hryniuk (+11:54,9s)
Do Góry