Sebastien Ogier nie żałuję współpracy z Citroen Racing
Pierre Budar wyjaśnia przyczyny odejścia Sebastiena Ogiera z Citroen Racing
Citroen Racing opuszcza WRC po odejściu Sebastiena Ogiera
57. Rajd Barbórka 2019 – jaki będzie?
Sordo i Mikkelsen w Monza Rally Show 2019
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: ERC

Nikolay Gryazin traktuje Rajd Barum jako test przed Rajdem Niemiec

Nikolay Gryazin wystartuje w zbliżającym się Rajdzie Barum. Kierowca Skody Fabii R5 zamierza wykorzystać czeskie odcinki specjalne do przygotowania się. Celem nadrzędnym jest Rajd Niemiec.

Rally di Roma Capitale miał być jednym z testów na asfalcie w sezonie. Warunki “bojowe” są najlepszą okazją do sprawdzenia ustawień zawieszenia oraz całej konfiguracji samochodu. Niestety błąd na jednym z odcinków specjalnych skreślił szansę na zbudowanie pewności.

“Ponieważ wykorzystujemy ten start, jako przygotowanie do Rajdu Niemiec nie będziemy mocno naciskać i postaramy się zarządzać naszą konfiguracją. W Rally di Roma Capitale próbowaliśmy naciskać, ale po wypadku nie mogliśmy ustawić samochodu, dlatego startując w Rajdzie Barum będę bardziej ostrożny. Dla nas nie jest to łatwe, to bardzo trudny i wyboisty rajd, ale jeśli deszcz popada nie jest to szczególnie łatwe. Czasem masz przed sobą szeroką drogę, a za chwilę wąskie fragmenty w lesie, które są tak brudne, jakbyś jechał po szutrze. Musimy mieć inne ustawienia, dla rajdu. Rajd Barum jest bardzo kultowy wyścig z dużą ilością kibiców i zawodników, których niełatwo pokonać. Mam nadzieję, że możemy być na takim samym poziomie jak liderzy, Jan Kopecky, czy Aleksiej Łukaniuk.” – powiedział Nikolay Gryazin
Do Góry