Niepowtarzalny tor Autodrom Jastrząb

autodrom jastrząb

Wśród prawie trzydziestu mieszczących się w Polsce torów, niewątpliwie jednym z najciekawszych jest Autodrom Jastrząb, który dzięki swojej nowoczesności i położeniu na mapie od lat skutecznie przyciąga wielu fanów motoryzacji. Powodem tak dużego zainteresowania jest między innymi to, że może on pochwalić się dobrze położonymi trybunami mogącymi pomieścić wielu widzów oglądających różne wydarzenia, ale też samą budową toru pozwalającą na osiąganie większych prędkości oraz modyfikacji tras zależnie od wymagań danego eventu.

Nadchodzące wydarzenia na „Autodrom Jastrząb”

W tym roku na Autodrom Jastrząb ciekawe wydarzenia nie będą zaskoczeniem. Już w styczniu zaplanowane są Szkolenia Samochodowe oraz Akademia Przyszłego Kierowcy Rajdowego prowadzone przez miejscowy Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy. Poza tym bazując na wcześniejszych latach, można spodziewać się:

Track Day Auto, czyli jazdy swobodne w warunkach toru wyścigowego,

Track Day Moto, na których można podszlifować swoje umiejętności jazdy motocyklem,

Trening Driftu,

Akademia Młodego Kierowcy

Rozgrywki Pucharu Driftu czy Hot Hatch Cup

Przygotowanie do jazdy na „Autodrom Jastrząb”

Prowadzony przy Autodromie Jastrząb Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy cyklicznie organizuje szkolenia z zakresu doskonalenia techniki jazdy. Pod okiem profesjonalnych instruktorów można na nich podszkolić swoje umiejętności w prowadzeniu samochodu w trudnych warunkach. Na uczestników takich szkoleń czekają między innymi trzy płyty poślizgowe, w tym najazdowa umożliwiająca wprowadzenie w poślig autobusu czy ciężarówki oraz na wzniesieniu. Wykonane w warunkach torowych slalomy i poślizgi po przećwiczeniu pod okiem profesjonalistów mogą uratować życie, kiedy przydarzą się w warunkach drogowych.

Puchar Driftu na Autodromie

W kalendarzu jastrzębskiego autodromu na stałe zagościł już Puchar Driftu, który organizowany jest z sukcesami od 2020 roku. Podczas zawodów organizowanych w dwóch klasach – „Profi” i „Street” swoje umiejętności prezentowało wielu utytułowanych kierowców takich jak: Paweł Korpuliński, Karolina Pilarczyk, Bartek Ostałowski a dzięki specjalnemu blokowi „DRIFT TAXI” kibice mogli poczuć emocje również z siedzenia pasażera.

Tor wyścigowy w Radomiu

Autodrom Jastrząb położony jest w województwie mazowieckim 25 kilometrów od Radomia, tuż przy trasie S7. Cała odległość najdłuższej trasy wynosi 2,4 km a jej szerokość w najwęższym miejscu jest równa 10 m, jednak w większości 20 m. Główna trasa posiada 11 zakrętów oraz 3 długie proste.