Kajetan Kajetanowicz – Barbórka jest jak magnes
Sebastien Ogier nie żałuję współpracy z Citroen Racing
Pierre Budar wyjaśnia przyczyny odejścia Sebastiena Ogiera z Citroen Racing
Citroen Racing opuszcza WRC po odejściu Sebastiena Ogiera
57. Rajd Barbórka 2019 – jaki będzie?
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Kartka z kalendarza, RO, KJS, RSMP

“Niedokończona historia” – książka o Januszu Kuligu, spotkanie 5 kwietnia w Wieliczce

Janusz Kulig jest legendą rajdów w Polsce. 3 kwietnia 2019 roku na półkach pojawi się najnowsza książka poświęcona temu wybitnemu kierowcy – Janusz Kulig “Niedokończona historia”. Dla wszystkich sympatyków rajdów przygotowano spotkanie w Hotelu Turówka w Wieliczce, gdzie o 19:00 5.04.2019 będzie można porozmawiać na temat książki.

Trzykrotny mistrz Polski w rajdach samochodowych (1997, 2000, 2001)
Dwukrotny wicemistrz Polski (1998, 1999)
Dwukrotny Mistrz Europy Centralnej (1998, 1999)
Mistrz Słowacji (2001)

Odniósł kilkanaście zwycięstw w rundach mistrzostw Polski, startował także
w mistrzostwach świata. Rajdy samochodowe były całym jego życiem. 13 lutego 2004 roku Janusz Kulig zginął na przejeździe kolejowym w Rzezawie. Zakończyła się pewna epoka w motorsporcie.

Agnieszka Gola, autorka takich książek jak „110 %. Poznaj prawdziwe oblicze sportu” i „Prawdziwy Tal(a)ent” (wywiad-rzeka z Talantem Dujszebajewem) postanowiła zebrać wszystkie dotąd nieopublikowane wspomnienia o Januszu Kuligu w książce pt. „Niedokończona historia” Janusz Kulig, której premiera już 3 kwietnia 2019 r.
„Niedokończona historia” to rozmowy z ludźmi, którzy byli najbliżej Mistrza. Rodzina, przyjaciele, team sportowy, kierowcy i piloci rajdowi. Wśród nich Sobiesław Zasada, Leszek Kuzaj, Maciej Wisławski, Michał Kościuszko i jeden
z największych rywali Janusza – Krzysztof Hołowczyc. Jaki prywatnie był Janusz Kulig? Dlaczego miał ukruszony przedni ząb? Skąd wzięła się ksywka Rysopis? Co działo się za kulisami największych rajdów? I jakie sposoby miał Kulig na swoich rywali? Tego wszystkiego dowiecie się z tej książki.
Do Góry