Citroen Racing opuszcza WRC po odejściu Sebastiena Ogiera
57. Rajd Barbórka 2019 – jaki będzie?
Sordo i Mikkelsen w Monza Rally Show 2019
Kajetan Kajetanowicz wystartuje w 57. Rajdzie Barbórka 2019
45. Rajd Cieszyńska Barbórka 2019: Sordyl i Korzeniowski wygrywają rajd i mistrzostwa!
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Najnowszy Ford Fiesta R5 z konkurencyjnymi rezultatami w Rajdzie Ypres 2019

W ubiegły weekend na trasach Rajdu Ypres zadebiutowała najnowsza generacja Forda Fiesty R5. Aktualnie trwa proces uzyskania homologacji. Nieoficjalne dane wskazują, że najnowsza broń była konkurencyjna względem innych rajdówek w czasie belgijskiego klasyka.

Ford prowadzony przez Erica Camilliego pełnił funkcję samochodu technicznego. Jednak analiza czasów przejazdu poszczególnych odcinków specjalnych wskazuje, że Fiesta R5’19 uplasowałaby się w czołówce Rajdu Ypres. Wyniki nie są jawne. Wiadomo, że samochód jeździł na oponach używanych w WRC 2, które są wolniejsze od tych używanych w belgijskim championacie. Najnowsza konstrukcja od M-Sportu jest w trakcie zdobywania homologacji. Kolejny start to Rajd Estonii w wykonaniu Teemu Suninena.

“Jesteśmy bardzo zadowoleni z weekendu w Ypres razem z Ericiem. Naszym głównym założeniem była prezentacja samochodu przed szeroką publicznością w trakcie jednego z najpopularniejszych rajdów asfaltowych w Europie. Początkowo samochód był nieco lepiej przygotowany we Francji (tam odbywały się testy przyp red), ale dokonaliśmy odpowiednich poprawek, po których wszystko działało odpowiednio i szybko. “ – powiedział Richard Millener, dyrektor Ford Motorsport.

Fot. www.wrc.com
Do Góry