Kacper Wróblewski – “Musiałem nauczyć się pokory” – wywiad
Petter Solberg z fabrycznym zespołem w WRC?
Lista zgłoszeń do Rajdu Monte – Carlo 2020 opublikowana. Brakuje Polaków, 11 samochodów WRC
Hyundai zamierza walczyć o podwójną koronę
Podsumowanie sezonu i plany na 2020 rok okiem Kajetana Kajetanowicza
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RSMP

Nadwiślański: pierwsza bitwa dla Grzegorza Grzyba

Grzegorz Grzyb i Daniel Siatkowski (Ford Fiesta R5) wygrali pierwszy etap Rajdu Nadwiślańskiego, szóstej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Wiceliderzy klasyfikacji sezonowej wygrali dzisiaj trzy z sześciu odcinków specjalnych, jednak ich przewaga wynosi tylko 1,0s. O 15. punktów za wygranie etapu ostro walczył Wojciech Chuchała z Sebastianem Rozwadowskim (Ford Fiesta R5) – załoga C-Rally przed ostatnią próbą wyszła na prowadzenie, jednak ostatni przejazd Kurowa to strata 3,7s, przez którą spadli na drugą pozycję. Trzecie miejsce równie świetna jazda Macieja Rzeźnika i Przemysława Mazura (również Fiesta R5), którzy tracą do prowadzących tylko 3,1s.

Większość z nas spodziewała się zaciętej walki, jednak mało kto sądził pewnie, że pierwsza piątka etapu zamknie się dosłownie w nieco ponad 23 sekundach. Po ponad 70. kilometrach “oesowych” piąty w stawce Tomasz Kuchar, pilotowany przez Daniela Dymurskiego, traci dokładnie 23,1s. Kuchar to także pierwszy samochód klasy innej, niż R5 (jedzie Peugeotem 207 S2000). Czwarte miejsce to Łukasz Habaj i Piotr Woś (+20,8s), których strata powiększyła się po ostatnim odcinku specjalnym, na którym dostali karę za potrącenie szykany.

Szóste miejsce zajmują Tomasz Kasperczyk i Damian Syty (Ford Fiesta R5, +1:04,8s), siódemka to borykający się z problemami samochodu Maciej Oleksowicz i Michał Kuśnierz (Ford Fiesta R5, +1:41,5s). Ósmą pozycję po stracie siódmej na ostatniej próbie dowieźli do mety Dominykas Butvilas i Kamil Heller (Subaru Impreza STI, +1:43,0s). Załoga Subaru Poland Rally Team lideruje w klasie trzeciej. Drugie miejsce w tej klasie i dziewiąte w generalce zajmują Tomasz Gryc i Przemysław Zawada (Mitsubishi Lancer Evo IX, +2:37,5s), pierwszą dziesiątkę rajdu zamykają liderzy 2WD, Jan Chmielewski i Jakub Gerber (Citroen DS3 R3, +3:42,4s).

Warto podkreślić, że prócz walki “w czubie” niesamowitych emocji dostarczają także niższe klasy. Jedenastą pozycję w generalce i pierwszą w klasie szóstej zajmują Dariusz Poloński i Grzegorz Dobosz (Peugeot 208 R2), 26,2s za nimi plasują się Radosław Typa i Jacek Rathe (Peugeot 208 R2), 30,4s Sylwester Płachytka i Jacek Nowaczewski (Peugeot 208 R2). Dwunaste miejsce w generalce to pierwszy Ford Fiesta R2 z klasy 6F, czyli Jarosław i Marcin Szejowie. Liderują o 44,2 sekundy nad Jackiem Jureckim i Marcinem Roikiem oraz o ponad dwie minuty nad Rafałem Janczakiem i Michałem Grudzińskim.

OPEN 4WD to samotna jazda Wiesława Steca i Macieja Maciejewskiego (Ford Fiesta Proto), którzy powrócili po latach przerwy na odcinki specjalne. W HR i grupie OPEN lideruje Marcin Opałka z Piotrem Białowąsem, którzy wyszli na prowadzenie na ostatnim odcinku specjalnym. Drugie miejsce zajmuje VIRNIK i Jarosław Kohut – obie załogi w BMW M3.

Sławomir Kurdyś i Michał Kasina (Honda Civic Type-R) prowadzą o 5,0s w klasie ósmej. Drugie miejsce zajmują Paweł Serafin i Michał Martynek, trzecie Wojciech Sójka i Błażej Czekan (+1:42,5s, również Type-Ry).

Jeśli potwierdzą się nieoficjalne wyniki, po dzisiejszym etapie Wojciech Chuchała pozostanie liderem RSMP z dorobkiem 179 punktów. Drugi jest Grzegorz Grzyb (159), trzeci Tomasz Kuchar (134), czwarty Łukasz Habaj (128), piąty Maciej Oleksowicz (118), szósty Maciej Rzeźnik (83), siódmy Tomasz Kasperczyk (62).

You may also like

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply
Do Góry