Pierre Budar wyjaśnia przyczyny odejścia Sebastiena Ogiera z Citroen Racing
Citroen Racing opuszcza WRC po odejściu Sebastiena Ogiera
57. Rajd Barbórka 2019 – jaki będzie?
Sordo i Mikkelsen w Monza Rally Show 2019
Kajetan Kajetanowicz wystartuje w 57. Rajdzie Barbórka 2019
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Mistrzostwa Polski Rallycross, Rallycross

Na torze Vilkiciai zobaczymy 72 kierowców Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross

W najbliższy weekend (27-28 lipca) uczestnicy Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross zawitają na Litwę. Na torze Vilkiciai, nieopodal Kłajpedy, zostanie rozegrana jedyna wyjazdowa runda w sezonie 2019, do której zgłosiło się 72 zawodników. Nie zabraknie czołówki mistrzostw, która nie tylko powalczy o punkty do klasyfikacji generalnej, ale także zmierzy się z lokalnymi kierowcami.

 

Za kierownicą najmocniejszych maszyn grupy SuperCars, w której moc silników sięga nawet 600 koni mechanicznych zobaczymy pięciu kierowców. Tomasz Kuchar będzie bronił prowadzenia w tabeli, a szanse na odebranie mu punktów będą mieli zawodnicy ekipy Oponeo, czyli Darek Topolewski i Marcin Gagacki, a także Maciej Cywiński oraz Zbigniew Staniszewski, który po udanym debiucie w Toruniu zaliczy swój drugi start w rallycrossie. Do rywalizacji w klasie SuperCars Light zgłosiło się ośmiu zawodników, a wśród nich zobaczymy m.in. Bartosza Idźkowskiego, który ma na swoim koncie dwa zwycięstwa w tej kategorii.

W grupie SuperNational, która jest przeznaczona dla mocnych samochodów z napędem na jedną oś, znalazło się 21 zawodników. Na litewskim torze pojawi się większość kierowców z tegorocznej czołówki, jak choćby Damian Litwinowicz, Rafał Berdys, czy też Łukasz Tyszkiewicz. Tym razem jednak będą oni mierzyć się także z zeszłorocznym czempionem tej grupy, Pawłem Melonem, który zdecydował się na gościnny start w Oponeo Mistrzostwach Polski Rallycross.

Najliczniejszą grupę utworzą natomiast kierowcy startujący w ramach klas markowych. Do rywalizacji w RWD Cup zgłosiło się 14 zawodników, natomiast w SC Cup aż 24. Można się spodziewać, że rywalizacja w obu klasach będzie zacięta jak zawsze, ponieważ na liście zgłoszeń nie brakuje żadnego nazwiska ze ścisłej czołówki.

Piąta runda Oponeo MPRC rozpocznie się w sobotę 27 lipca o godzinie 9:10, kiedy zaczną się przejazdy treningowe. Na 10:45 zaplanowano pierwsze biegi kwalifikacyjne. W sobotę odbędą się także dwie kolejne odsłony zmagań o wejście do półfinałów – kolejno o godzinie 13:30 oraz 15:45. W niedzielę zawodnicy po raz pierwszy pojawią się na torze o 9:20, kiedy dokończone zostaną kwalifikacje. Następnie zostaną rozegrane półfinały (od 11:30). Finałowe biegi, które wyłonią zwycięzców rozpoczną się o godzinie 13:00

Fot. Maciej Niechwiadowicz
Do Góry