Znalezienie zastępstwa dla Rajdu Chile 2020 nadal możliwe
ADAC Opel e-Rally Cup z 20 elektrycznymi Oplami Corsa
Oczekujemy na najnowszą generację samochodów Rally 3
Toyota zaprezentuje rajdowego Yarisa z napędem na przednią oś podczas Tokyo Auto Salon 2020
Skoda wycofuje się z WRC
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RSMP

MSZ Racing przed podwójnym wyzwaniem

Zespół MSZ Racing wchodzi w decydującą fazę najbardziej intensywnego sezonu w swojej historii. W ubiegły weekend Maciej Lubiak z Grzegorzem Dachowskim wystartowali w Rajdzie Wisły, który miał ich przygotować do rozgrywanego w tym tygodniu Rajdu Nadwiślańskiego. W piątej rundzie mistrzostw Polski wystartują także Łukasz Byśkiniewicz i Tomasz Borko. W tym samym czasie, podczas austriackiego Škoda Rallye Liezen zespół z Radomia będzie wspierał walczącego o kolejne zwycięstwo w klasie TER2 Cup Simona Vallentina.

Maciej Lubiak ponownie zdecydował się treningowo wystartować w rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Podczas Rajdu Wisły był najszybszy na wszystkich odcinkach specjalnych w klasie Gość 4WD, czym potwierdził swoją bardzo dobrą formę. Przed nim duże wyzwanie, ponieważ nadchodząca runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, Rajd Nadwiślański, będzie dla niego nowością. Na szczęście Maciek jest do tego startu bardzo dobrze przygotowany, a na jego prawym fotelu zasiądzie legenda motorsportu, Maciej Wisławski.

Na trasie Rajdu Nadwiślańskiego nie zabraknie także wiceliderów klasy czwartej, Łukasza Byśkiniewicza i Tomasza Borko. Podczas poprzedniej rundy RSMP, Rajdu Dolnośląskiego, stoczyli pasjonujący pojedynek o drugą pozycję, z którego wyszli zwycięsko. Pozwoliło im to na zniwelowanie różnicy do lidera klasy, co zapowiada jeszcze bardziej zaciętą w nadchodzący weekend!

Po trzech miesiącach przerwy Simon Vallentin ponownie skorzysta z Opla Adama R2 obsługiwanego przez MSZ Racing i powróci na trasy Tour European Rally. Przypomnijmy, że w tym sezonie Simon już raz zwyciężył, a raz by drugi – taka postawa zapewniła mu prowadzenie w klasie TER2 Cup. Podczas Škoda Rallye Liezen duńskiego kierowcę pilotować będzie niezwykle doświadczony Ole R. Frederiksen.

Jakub Wysocki, MSZ Racing:

W ciągu dwóch tygodni wystartujemy w trzech różnych cyklach – to bardzo duże wyzwanie, ale ten sezon już nas do takich  przyzwyczaił. Maciek Lubiak ma za sobą dobry trening przeprowadzony w ekstremalnie deszczowych warunkach. Po takim doświadczeniu jestem spokojny o jego przygotowanie do Rajdu Nadwiślańskiego. Jak zawsze czeka nas elektryzująca walka o miejsca na podium w klasie czwartej, gdzie Byśki i Tomek są już stałymi bywalcami. Jednocześnie bardzo się cieszymy, że ponownie będziemy mogli wystartować w rundzie Tour European Rally. Simon przez tę przerwę nie próżnował i wystartował w kilku rajdach. Teraz czeka go ponad 150 kilometrów ostrego ścigania. Trzymajcie za nas kciuki!

Partnerami zespołu są: Media Service Zawada, Auto Żoliborz, Modesto oraz Ravenol.
Do Góry