Czeska federacja najlepsza w Europie
Łukasz Habaj odpowiedział na kilka pytań przed Rajdem Węgier 2019
Elfyn Evans łączony z Toyotą
Rajd Barbórka 2019 – sześć odcinków specjalnych
Hyundai rozwinie program samochodów R5
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Historyczne, HRSMP

Motul HRSMP na antenie Motowizji

fot. Maciej Niechwiadowicz

Biuro Sportu i Turystyki PZM i Motowizja zawarły porozumienie na mocy którego, Motowizja objęła Motul Historyczne Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski swym Patronatem Medialnym. Dzięki temu relacje z wszystkich 6 rund Motul HRSMP w sezonie 2017 zobaczymy na antenie Motowizji.

Cykl, który jeszcze niedawno uznawany był za beniaminka Polskiej sceny rajdowej, którego przyszłość wielu uważało za niepewną. W sezonie 2017 cykl uzyskał rangę Mistrzostw Polski, stając się drugim pod względem rangi cyklem rajdowym w Polsce. Pozyskał doskonałego sponsora tytularnego – niekwestionowanego lidera branży olejowej w dziedzinie sportu motorowego – firmę MOTUL. Dziś HRSMP zyskuje to czego mu najbardziej brakowało: strategicznego Partnera Medialnego – motoryzacyjny kanał telewizyjny – Motowizję.

Komentując to wydarzenie, Mirosław Miernik – Koordynator cyklu HRSMP z ramienia GKSS PZM powiedział: – Z naszego punktu widzenia Motowizja jest wprost wymarzonym partnerem medialnym dla HRSMP. Dla HRSMP, to jest przełomowe wydarzenie, którego wagi i wpływu na przyszłość HRSMP nie da się przecenić. Tak naprawdę, historia HRSMP zaczyna się dopiero dziś.

– Po rywalizacji na regularność, którą kibice mogli oglądać w Motowizji w sezonie 2016, rozszerzamy ofertę programową stacji o kolejną serię. Niezmiernie miło mi poinformować, że Historyczne Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski “wjeżdżają” do Motowizji. Emocji z pewnością nie zabraknie! To bardzo prestiżowa rywalizacja prawdziwych miłośników rajdów, pasjonatów prędkości i samochodów, o których niektórzy już zapomnieli. Dzięki zaangażowaniu takich ludzi rajdy są ponadczasową dyscypliną nawet w dobie nowoczesności. Ponadto to będzie doskonała lekcja historii dla młodszych widzów oglądających kanał – przekonuje prezes Motowizji – Krzysztof Mikulski

Motowizja to jedyny dedykowany sportom motorowym kanał, powszechnie dostępny w sieciach kablowych, przez satelitę oraz on-line, o ogromnej, wielomilionowej widowni. Tylko na antenie Motowizji możemy zobaczyć obszerne relacje ze wszystkich najważniejszych samochodowych i motocyklowych cyklów sportowych w Europie i na Świecie. Bardzo wiele czasu antenowego dedykuje historii sportów motorowych prezentując największe postacie świata rajdów i wyścigów, zarówno kierowców jak i konstruktorów. Cały cykl programów poświęcony jest historii motoryzacji, w tym historii rajdów WRC, pokazując unikalne materiały filmowe z niezwykle interesującym komentarzem. To jest kanał telewizyjny dla prawdziwych fanów sportów motorowych, którzy na tym sporcie się znają i oczekują nie migawek, a tego właśnie co oferuje Motowizja – obszernych relacji, fantastycznych ujęć filmowych opatrzonych komentarzem, nie „rajdowych celebrytów”, a prawdziwych fachowców. Teraz Polscy kibice będą mieli możliwość zapoznania się i śledzenia przez cały sezon rajdowych zmagań zawodników HRSMP.

Kibice zobaczą w Motowizji obszerne relacji ze wszystkich 6 rund HRSMP, rozgrywanych na najbardziej, historycznych , kultowych trasach rajdowych w Polsce: od Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza z najpiękniejszym w Europie nocnym odcinkiem prowadzącym przez Stare Miasto w Wieliczce przez arcytrudne trasy Rajdu Elmot w Górach Sowich, wąskie i kręte trasy Rajdu Rzeszowskiego, słynne górskie odcinki specjalne Rajdu Dolnośląskiego, najbardziej historyczne, bardzo technicznie wymagające trasy Rajdu Wisły oraz znane z GSMP górskie odcinki Podkarpacia. W tych rajach, z których dwa łączone są z RSMP wystartuje kilkadziesiąt legendarnych rajdówek znanych z historii WRC na trasach całej Europy. Od kultowych Audio Quattro, przez Fordy Escorty RS, Subaru Legacy, całą gamę Fiatów Abarth, Toyoty, Mazdy, Triumphy, Porsche, BMW, Mercedesy, do naszych Polonezów oraz Fiatów 126p i 125p, Lady , Trabantów i Wartburgów. Takiej gamy topowo przygotowanych do rajdów wg oryginalnych homologacji samochodów nie da się zobaczyć nigdzie indziej. HRSMP to prawdziwy trwający cały sezon festiwal historii rajdów i to nie w muzeum, a na najprawdziwszych trasach rajdowych w najprawdziwszej sportowej rywalizacji.

Zapraszamy wszystkich na relacje z HRSMP na antenie Motowizji.
Do Góry