45. Rajd Cieszyńska Barbórka 2019: Kto, co, gdzie i kiedy?
Kajetan Kajetanowicz ma nadzieję na kolejny sezon w WRC
Sebastien Ogier i Elfyn Evans łączeni z Toyotą
Citroen może opuścić WRC
60 załóg w 45. Rajdzie Cieszyńskiej Barbórki 2019
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Młodzi kierowcy M-Sportu przed Szwecją

M-Sport wraz ze swoimi kierowcami, Elfynem Evansem i Otto Tänakiem weźmie udział w kolejnej rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata (WRC), Rajdzie Szwecji. Dla pierwszego z nich będzie to drugi w życiu rajd zimowy, po ubiegłorocznej edycji tej imprezy, drugi ma jedynie rok doświadczenia więcej. Estończyk czuje się jednak dużo pewniej na śniegu niż jego brytyjski kolega.

– Nie mam ogromnego doświadczenia na śniegu, ale podoba mi się jazda na tej nawierzchni – mówi Evans. – Jest wyjątkowa i inna, to nowe wydanie. Myślę, że lubię tu wracać, nawet mimo tego, że nie jestem wielkim fanem zimnej temperatury! Mam coś do udowodnienia sobie po zeszłym roku i naprawdę chcę ukończyć ten rajd. 12 miesięcy temu mieliśmy dobry początek, ale nie było wiele możliwości, aby się poprawiać. Naszym priorytetem będzie wykonanie dobrej pracy. Evans podkreśla, że nie może już doczekać się na to wyzwanie i ma nadzieję na pokazanie się z dobrej strony.

Ott Tänak przejechał ten rajd dwa razy w swojej karierze. – To z pewnością jedna z moich ulubionych rund w sezonie. Odcinki są szybkie i płynne, zawsze jest dużo frajdy z jazdy w Szwecji. Chcemy jechać czysto i szybko, a najważniejsze to cieszyć się tym. Warunki wyglądają naprawdę dobrze i mam nadzieję, że tak pozostanie. Myślę, że kluczem będzie ustawienie samochodu i dobre przygotowanie do zawodów. Jeśli uda się jechać spokojnie i uzyskać dobry rytm to uważam, że może to być dobra impreza dla nas. Nie mogę doczekać się przyszłego tygodnia. Jazda na tych szybkich odcinkach powoduje prawdziwy przypływ adrenaliny i czekam na tę zabawę!
Do Góry