Julien Ingrassia – “jazda po asfalcie jako pilot jest dużo trudniejsza” – wywiad
Rajd Hiszpanii 2019 – rywalizacja na siedemnastu odcinkach specjalnych
Citroen wystawi trzy samochody w Australii
Jan Kopecky i Pavel Dresler wygrywają Rajd Barum 2019!
Kajetanowicz pojedzie Volkswagenem Polo GTI R5 w Rajdzie Niemiec 2019
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: PPC, RO, KJS, RSMŚl

Mistrzostwa Śląska ponownie w Bochni

Już za niecałe dwa miesiące, w dniach 12-13 czerwca odbędzie się 3. Rajd Ziemi Bocheńskiej im. Janusza Kuliga. Podobnie jak w ubiegłych latach rajd będzie jedną z rund Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Organizator, Automobilklub Śląski, ma nadzieję, że słynne bocheńskie trasy przyciągną wielu zawodników i fanów sportu motorowego, a atrakcje na rynku bocheńskim – wielu okolicznych mieszkańców.

3. Rajd Ziemi Bocheńskiej im. Janusza Kuliga odbędzie się 12-13 czerwca 2015 roku. Automobilklub Śląski ponownie zagości w Bochni oraz gminach powiatu bocheńskiego. Zawodnicy będą rywalizować na trudnych i wymagających odcinkach specjalnych w gminach: Nowy Wiśnicz, Lipnica Murowana oraz Łapanów i Trzciana. Tradycyjnie na koniec rajdu zmierzą się na OeSie miejskim w samym centrum Bochni. Zmianą będzie nowa lokalizacja parku serwisowego, który tym razem będzie mieścił się na terenie stacji narciarskiej Laskowa Ski.

Podobnie jak w ubiegłych latach, na czas trwania rajdu Bochnia zmieni się w rajdowe miasteczko. W sobotę rano wszyscy zawodnicy stawia się na rynku, skąd udadzą się na OeSy, a pod wieczór zmierzą się na odcinku w samym centrum miasta. W ciągu dnia na rynku będzie można między innymi zobaczyć replikę samochodu Janusza Kuliga czy też wziąć udział w pokazach pierwszej pomocy.

Do rajdu pozostało jeszcze trochę czasu, ale organizatorzy już dziś pragną zaprosić wszystkich do udziału w tej imprezie. – Mamy nadzieję, że tegoroczna edycja rajdu będzie cieszyć się takim samym zainteresowaniem jak poprzednie – mówi Maciej Stabrawa, dyrektor zawodów. – Chcemy, by rajd był okazją nie tylko do sportowej rywalizacji, ale także – do dobrej zabawy.

Więcej informacji już wkrótce na stronie www.rajdziemibochenskiej.pl oraz na Facebooku.
Do Góry