57. Rajd Barbórka 2019 – 28 samochodów historycznych na liście
57. Rajd Barbórka 2019 – Wojciech Chuchała – “jedziemy bez presji”
57. Rajd Barbórka 2019 – Projekt E z Krzysztofem Hołowczycem i Manfredem Stohlem
Kajetan Kajetanowicz blisko przedłużenia współpracy z Lotosem. Celem mistrzostwo WRC 2 2020
57. Rajd Barbórka 2019 – Michał Chorbiński i Beata Borowicz debiutują w Subaru Imprezie
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Rallycross

Mini Cooper w World RX

fot. World RX

Zespół Xite Racing zaprezentował nowego Mini Coopera S X1, którym w Rallycrossowych Mistrzostwach Świata będzie startował Oliver Bennett.

Kierowca w ubiegłym sezonie rywalizował w brytyjskim rallycrossowym czempionacie, za sterami Forda Fiesty. Był to jego pierwszy rok zmagań w tej dyscyplinie sportu motorowego, a mimo to wywalczył trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej cyklu. Teraz Bennett zamierza rywalizować w mistrzostwach świata, rozpoczynając od zawodów w Barcelonie w najbliższy weekend.

Oliver Bennett, dla redakcji oficjalnego portalu World RX:

To niesamowite, że będę rywalizował z niektórymi bohaterami z dzieciństwa w Barcelonie, zasiadając za kierownicą samochodu, z którego jesteśmy dumni. Uwielbiam Barcelonę jako miasto, a tor wygląda na szybki i przyjemny. Amfiteatr tworzy atmosferę niesamowitego spektaklu, więc być tam i jeździć to marzenie.

Mini, przed pierwszą rundą World RX, było testowane jedynie raz. Zespół traktuje więc najbliższy start jako kontynuację testów.

Planujemy cieszyć się weekendem. To dla nas ogromne osiągnięcie, że uda się pojechać pierwszą rundę. Nie możemy się doczekać, aż ludzie zobaczą samochód. Mamy nadzieję, że uda nam się ukończyć wszystkie kwalifikacje i ulepszyć auto przez weekend. W tym samochodzie wciąż doznaję nowych odczuć, z którymi trzeba się zmierzyć

– mówił kierowca.

Bennett, w tym sezonie, planuje wystąpić w co najmniej ośmiu imprezach cyklu.

Wierzę, że tym samochodem można dochodzić do półfinałów w tym roku. Nie jestem pewien kiedy i gdzie, ale zaskoczyliśmy ludzi w brytyjskim RX podczas naszego pierwszego roku w ubiegłym sezonie, więc może będziemy mogli kontynuować to także teraz. Jest to większe wyzwanie, ale jesteśmy na nie gotowi

– komentował zawodnik.
Do Góry