Kajetan Kajetanowicz wystartuje w 57. Rajdzie Barbórka 2019
45. Rajd Cieszyńska Barbórka 2019: Sordyl i Korzeniowski wygrywają rajd i mistrzostwa!
45. Rajd Cieszyńska Barbórka 2019: Kto, co, gdzie i kiedy?
Kajetan Kajetanowicz ma nadzieję na kolejny sezon w WRC
Sebastien Ogier i Elfyn Evans łączeni z Toyotą
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RO, KJS, RSMŚl

Mikołowski: 90. zgłoszeń, Habaj na liście!

W najbliższy weekend rozpocznie się sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Do 4. Rajdu Mikołowskiego zgłosiło się dokładnie 90. załóg, co jest rekordem w historii rajdu. Wśród zgłoszeń znaleźli się także drudzy Wicemistrzowie Polski, Łukasz Habaj i Jacek Spentany, którzy pojadą Fordem Fiestą R5.

fot. Mirosław Jąkała

fot. Mirosław Jąkała

Listę RSMŚl otwierają Wicemistrzowie, Piotr Baran i Michał Paciej (Honda Civic). Z dwójką pojedzie aktualny drugi Wicemistrz ligi, Adrian Jurasz, u którego pilotem będzie Maciej Miklaszewski (Renault Clio). Trójka to Damian Kostka i Krzysztof Janik (Honda Civic). Kolejne numery dostali Piotr Maciniak (Peugeot 206), Michał Różycki, Radosław Osiak, Szymon Cieślak, Adrian Łabuś (Hondy Civic), Krzysztof Konar (BMW E30 318IS). Dziesiątkę zamyka Marek Czudek (Renault Clio).

Klasa K4 liczy 26. zgłoszeń. W K3 zgłosiło się 18. załóg, w K2, R i OPEN po jednej, w K1 i Pucharze Legend po dwie. Tyle samo w RO4-31 (Żarnowski w Subaru Imprezie GT, Kacprzak w Lancii Delta). Aż 17. zgłoszeń w Pucharze Peugeot Citroen. Trzy załogi w Pucharze Cento Rally.

fot. Tomasz Macherzyński

fot. Tomasz Macherzyński

Szesnaście załóg rywalizować będzie w klasie Gość. Listę otwiera wspomniany Habaj, dwójka to Banasiewicz/Radny (Subaru Impreza STI), trójka to Mąsior/Cieślar (Mitsubishi Lancer), czwórka Miksa/Lipowiecki (Subaru Impreza STI). Fiesty R2 przywiozą Skucha-Cienciała, Pietrzak, Lisowski, Gryczyńska i Kosińska. W Citroenach C2R2 pojawią się Czarnecki i Jurecki.

Rajd Mikołowski rozegrany zostanie już w najbliższy weekend, w dniach 18 i 19 kwietnia. Nasz serwis patronuje medialnie imprezie i przeprowadzi dla Was relację prosto z miejsca zmagań.

Więcej o rajdzie oraz lidze RSMŚl tutaj, a samą listę zgłoszeń znajdziecie: tutaj.
Do Góry