Kacper Wróblewski – “Musiałem nauczyć się pokory” – wywiad
Petter Solberg z fabrycznym zespołem w WRC?
Lista zgłoszeń do Rajdu Monte – Carlo 2020 opublikowana. Brakuje Polaków, 11 samochodów WRC
Hyundai zamierza walczyć o podwójną koronę
Podsumowanie sezonu i plany na 2020 rok okiem Kajetana Kajetanowicza
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Mikkelsen w Citroënie C3 WRC w Rajdzie Sardynii

Andreas Mikkelsen i Anders Jaeger zadebiutują w barwach Citroën Total Abu Dhabi World Rally Team podczas Rajdu Sardynii. Norweski kierowca zastąpi w tym rajdzie Stephane’a Lefebvre’a, który powróci do rywalizacji w mistrzostwach świata podczas Rajdu Polski. Mikkelsen przed następną rudną WRC weźmie udział w testach nowego dla siebie samochodu.

Andreas Mikkelsen:

Nie jest tajemnicą, że od końca 2016 roku szukałem rozwiązania, by móc dalej rywalizować w WRC. Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę dołączyć do Citroën Total Abu Dhabi World Rally Team podczas Rajdu Sardynii. […] Citroën C3 WRC pokazał w tym sezonie potencjał i jest stale rozwijany. Nie mogę się doczekać testów i przygotowań do rajdu. Nie mamy teraz wiele czasu, ale najważniejsze, że mogę wrócić do rywalizacji na najwyższym poziomie w mocnym zespole. Chciałbym podziękować wszystkim, dzięki którym stało się to możliwe.

Yves Matton, szef zespołu:

Po pierwszych rajdach tego sezonu widać, że nasz zespół nie osiąga do końca celów, które wyznaczyliśmy sobie przed sezonem. W tym samym czasie Andreas szukał dla siebie miejsca w WRC i teraz udostępnimy mu nasze auto na Rajd Sardynii. Wszyscy jesteśmy zachwyceni tą szansą. Mikkelsen jest doświadczony w tym rajdzie, a to ważne, gdyż nasz zespół nie startował tu rok temu. Przez krótki czas na przygotowanie się do tego rajdu, Andreas nie będzie sobie wyznaczał konkretnych celów. Chcemy, aby jechał tak szybko, na ile komfortowo będzie się czuł w aucie. […] Podjęliśmy taką decyzję by zwiększyć szansę Citroëna na dobry wynik. Stephane zaakceptował to, gdyż zespół jest najważniejszy. Podczas Rajdu Sardynii weźmie udział w zapoznaniu z trasą, a do rywalizacji wróci w Rajdzie Polski.

You may also like
Do Góry