WRC: Toyota i M-Sport zadowolone z postępu prac nad hybrydami
WRC: Copact Dynamics wyłącznym dostawcą systemu hybrydowego
Wirtualny Rajdowy Puchar Polski 2020 – odpowiedź na czas epidemii
51. Rajd Festiwalowy 2020 odwołany
Prodrive zainteresowany pomocą w budowie respiratorów w Wielkiej Brytanii
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: KRO, RO, KJS

Międzynarodowy Rajd Festiwalowy – blisko 120 zgłoszeń!

46 Rajd Festiwalowy, który odbędzie się 13-14 czerwca w Opolu jako impreza towarzysząca Krajowemu Festiwalowi Polskiej Piosenki cieszy się sporą popularnością wśród zagranicznych kierowców rajdowych. Impreza wraca do swoich korzeni z uroczystym startem na opolskim Rynku, prologiem „na Wałach” oraz międzynarodową obsadą.

W załodze z Michałem Wiśniewskim w Subaru Imprezą WRX jako kierowca pojedzie Włoch Sergio Azzini, startujący na co dzień w cyklu wyścigów górskich FIA CEZ Hill Climb Championship. W Opolu gościć będziemy także przedstawicieli Motor Club Inglostadt, Państwa Petra i Peterę Bartholomes, którzy wystąpią w klasie 5 swoim Audi 90 Quattro R. Na liście widnieją także m.in. Mariusz Stec w Fordzie Fiesta Proto czy Jerzy Tomaszczyk w Oplu Adamie.

Plakat Rajd FestiwalowyMiędzynarodowym akcentem będzie również Fiat 125p Romualda Chałasa, który brał udział w najsłynniejszym na świecie rajdowym klasyku – Rajdzie Monte Carlo. – W cztery dni po otwarciu listy zgłoszeń mieliśmy już 60 zajętych pozycji – mówi Bożena Kobyłkiewicz, dyrektor imprezy. – Lista zapełniła się tak szybko, że ostatecznie mamy 119 załóg. Jest mi niezmiernie miło, że pobiliśmy rekord zgłoszeń. Ten wynik cieszy i pokazuje jak dużym zainteresowaniem cieszy się Rajd Festiwalowy.

W imprezie wezmą udział również przedstawiciele mediów. Stworzona została specjalna klasa „Dziennikarzy” w której do rywalizacji przystąpią przedstawiciele prasy, radia i telewizji oraz mediów internetowych. Jest to jedyna okazja w Polsce, aby zobaczyć dziennikarzy na trasie rajdu.

Rajd Festiwalowy rozegrany zostanie na asfaltowej nawierzchni na sobotnim prologu oraz 12 niedzielnych odcinkach specjalnych, które zlokalizowane zostały w Polskiej Nowej Wsi pod Opolem, Szydłowie, oraz w Dobrzeniu Wielkim, gdzie kibice obejrzą dwa odcinki. Więcej informacji znaleźć można na nowej stronie internetowej rajdu.

Harmonogram rajdu:

Sobota 13.06.2015
8:00 – 14:00 – odbiór administracyjny i Badanie Kontrolne DomExpo ul. Kępska
17:15 – oficjalny start z Rynku
17:30 – 21:30 – Prolog na Wałach Kanału Ulgi
Niedziela 14.06.2015
7:30 – start pierwszego kierowcy na trasę z 12 odcinkami – DomExpo ul. Kępska
14:48 – meta pierwszego zawodnika na Rynku w Opolu.

Odcinki Specjalne: Dobrzeń Wielki, Dobrzeń Wielki, Szydłów, Lotnisko Polska Nowa Wieś

Lista startowa dostępna tutaj.
Do Góry