Hyundai rozważa drugi zespół w WRC
Subaru Poland Rally Team odchodzi z RSMP
57. Rajd Barbórka 2019 – Robert Luty i Marcin Celiński najlepsi w historykach
57. Rajd Barbórka 2019 – Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak ponownie najlepsi
57. Rajd Barbórka 2019 – 28 samochodów historycznych na liście
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RO, KJS

MarWil GLOB CARS Racing przed startem Wiosennego SuperOES-u w Moszczenicy

Już w najbliższą niedzielę w podgorlickiej Moszczenicy rozegrany zostanie KJS Wiosenny SuperOES – druga runda Mistrzostw Powiatu Gorlickiego w Super OeS-ie oraz pierwsza eliminacja Mistrzostw Galicji w KJS „Super OeS 2016″. Na starcie zawodów nie zabraknie reprezentantów Automobilklubu Małopolskiego w barwach zespołu MarWil GLOB CARS Racing w składzie Marcin Wilusz – Wojciech Witkowski (klasa GOŚĆ) oraz Łukasz Krasowski – Joanna Pograniczna (klasa 3). Obie załogi wystąpią w samochodach Renault Clio Sport.

Marcin Wilusz:

Start w Moszczenicy stanowi dla mnie kolejny etap przygotowań do nowego sezonu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Być może charakterystyka tego typu imprez nie jest bardzo podobna do wyścigów górskich, ale do pierwszej rundy GSMP pozostało coraz mniej czasu i rajdowa rozgrzewka na pewno nie pójdzie na marne. W klasie GOŚĆ startuje obok nas nasz konkurent z wyścigów – Paweł Sanecki, z którym spodziewam się na podgorlickiej trasie zaciętej rywalizacji. Obaj z pewnością będziemy się starali jechać jak najszybciej i spróbujemy powalczyć z samochodami napędzanymi na cztery koła.

Łukasz Krasowski:

To już mój drugi start na trasie w Moszczenicy i byłbym bardzo zadowolony, gdyby udało się w niedzielę powtórzyć podium w klasie 3, które udało się wywalczyć podczas grudniowej edycji SuperOES-u. Będzie to jednak zadanie dość trudne, ponieważ w naszej kategorii konkurencja jest bardzo liczna i mocna. Jako wciąż początkująca rajdowa załoga, postaramy się wraz z Joanną nie dać się ponieść emocjom i bezpiecznie dotrzeć do mety, zbierając przy tym kolejne cenne doświadczenia i punkty do klasyfikacji Mistrzostw Powiatu Gorlickiego oraz Mistrzostw Galicji w KJS Super OES.

foto3Partnerami zespołu są: MarWil – dystrybutor drewna opałowego na trasie Sanok – Krosno – Jasło; GLOB CARS – Autoryzowany Dealer i Serwis marek Opel i Ford, Serwis blacharsko – lakierniczy oraz Stacja Kontroli Pojazdów; dystrybutor lakierów marki PPG; RACE CAGES – producent samochodowych klatek bezpieczeństwa. Za obsługę techniczną samochodów odpowiada Materniak Autosport, a patronat medialny sprawuje portal Krosno112.pl.
Do Góry