45. Rajd Cieszyńska Barbórka 2019: Kto, co, gdzie i kiedy?
Kajetan Kajetanowicz ma nadzieję na kolejny sezon w WRC
Sebastien Ogier i Elfyn Evans łączeni z Toyotą
Citroen może opuścić WRC
60 załóg w 45. Rajdzie Cieszyńskiej Barbórki 2019
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Mistrzostwa Polski Rallycross, Rallycross

“Mam nadzieję, że limit pecha został wyczerpany” – Beata Borowicz przed trzecią rundą MPRC 2019

Już w najbliższy weekend na torze w Słomczynie fani rallycrossu po raz trzeci w tym sezonie zobaczą zmagania kierowców rywalizujących w Oponeo Mistrzostwach Polski Rallycross. W klasie RWD CUP nie mogło zabraknąć Beaty Borowicz.

Początek sezonu nie był łatwy. Najtrudniejsza okazała się druga runda, gdzie w Toruniu na skutek kontaktu w jednym z wyścigów samochód uległ uszkodzeniu i przekreślił szansę na dobry wynik. Dalsze oględziny BMW E36 Coupe wykazały dużo poważniejsze zniszczenia niż początkowo myślano. Tak rozpoczęła się walka z czasem, aby przygotować “blondi” do następnego startu.

W poniedziałek rozegrano treningi na torze w Słomczynie, gdzie naprawiona Beemka notowała dobre czasy i powtarzalność przejazdów. Pojawiło się doskonałe czucie samochodu, dobry “feeling” w czasie jazdy, a to przełożyło się na dopracowanie toru jazdy w każdym zakręcie i wzrost pewności siebie. Analiza i wyciąganie wniosków z sytuacji z początku sezonu zaczynają procentować.

Jednak nie obyło się bez małych problemów, ponieważ na jednym z przejazdów BMW postanowiło nie odpuszczać gazu. Zacięcie się pedału przyspieszenia doprowadziło do wjazdu w bandę na torze w Słomczynie. Na szczęście samochód mocno nie ucierpiał i jest już gotowy do trzeciej rundy.

Cele pozostają niezmienne, rozwój, budowanie prędkości i pewności siebie w każdych warunkach, które pozwolą zrealizować plan, jakim jest awans do półfinału. Wydaje się, że limit pecha został już wyczerpany, a elementy potrzebne do urzeczywistnienia tego punktu w karierze wydają się coraz bardziej kompletne.

“Moja przygoda na torze w Toruniu okazała się poważniejsza w skutkach niż początkowo myśleliśmy. Na szczęście mechanicy stanęli na wysokości zadania i poskładali Beemkę. Jestem po treningach i czuję, że to jest to, czego brakowało od początku sezonu. W poprzednich dwóch startach z różnych powodów, czasami niezależnych ode mnie, nie udawało się zrealizować planu. Brakowało czucia, rytmu, były małe błędy. Teraz wsiadłam do samochodu i myślę sobie jest! To jest to! Jest prędkość, wyczucie, pomysł na przejazd. Moja pewność siebie znacząco wzrosła. Teraz musi udać się awansować do półfinałów. Mam wszystko czego potrzebuję – świetnie przygotowane auto, dobre connection z blondyną, a przede wszystkim wsparcie KIBICÓW, PARTNERÓW I SPONSORÓW. To dzięki nim energia do działania i progresu wzrasta! Tak więc kibicom oraz polskiemu producentowi lamp – firmie Horpol, właścicielowi marki Rallyshop.pl, a także partnerowi – 3QQ bardzo dziękuję za zaufanie! Oby tylko zdrowie dopisało i mam nadzieję, że limit pecha został wyczerpany na ostatnim treningu. Zacięcie pedału gazu mocno mnie zaskoczyło i miałam naprawdę dużo szczęścia, że tylko tak skończyła się ta sytuacja. Samochód został wyprostowany, za co dziękuję chłopakom, a ja jestem gotowa do startu. Obiecuję, że się nie poddam i będę walczyć o półfinał, który tym razem musi być mój!” – komentuje Beata Borowicz

Harmonogram 3. rundy OPONEO Mistrzostw Polski Rallycross (25-26 maja, Słomczyn)

25 maja 2019, sobota:
09:10 – 10:00: trening
10:45 – 12:30: I biegi kwalifikacyjne
13:00 – 14:45: II biegi kwalifikacyjne
15:45 – 17:30: III biegi kwalifikacyjne

26 maja 2019, niedziela:
08:45 – 09:30: trening
09:45 – 11:30: IV biegi kwalifikacyjne
12:00: Ceremonia otwarcia zawodów – prezentacja zawodników
12:45 – 14:00: biegi półfinałowe
15:00: biegi finałowe

fot. www.kodixfoto.com
Do Góry