45. Rajd Cieszyńska Barbórka 2019: Kto, co, gdzie i kiedy?
Kajetan Kajetanowicz ma nadzieję na kolejny sezon w WRC
Sebastien Ogier i Elfyn Evans łączeni z Toyotą
Citroen może opuścić WRC
60 załóg w 45. Rajdzie Cieszyńskiej Barbórki 2019
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Terenowe

Małysz: mam pewien niedosyt

Ostatni etap rajdu, który zaplanowano na dziś, został odwołany z załamania pogody i gwałtownej burzy piaskowej, która przeszła nad pustynią Liwa. Po neutralizacji ogłoszono listę wyników.

Rajd – wobec dyskwalifikacji Nassera Al Attiyah z powodu nieregulaminowego zawieszenia – wygrał Władymir Wasiliew. Adam Małysz i Rafał Marton ukończyli rywalizację na siódmej pozycji.
Na mesie w Yas Marina Adam Małysz podsumował: – Mam pewien niedosyt, bo jeszcze dzisiaj była jeszcze szansa na fajne ściganie. Niestety ostatni etap został odwołany z powodu złych warunków atmosferycznych. Mgła i burza piaskowa, czyli wszystko w jednym – takie rzeczy w tej części świata nie zdarzają się często. Szkoda tylko tego wczorajszego pecha, bo straciliśmy mnóstwo cennych minut – pozycja byłaby na pewno lepsza. Ale cóż, świat kręci się dalej, a my idziemy do przodu. Kolejny rajd już pod koniec kwietnia, więc jesteśmy w pełni zmobilizowani i gotowi do rywalizacji. Wielkie podziękowania dla wszystkich za to, że byliście z nami i trzymaliście za nas kciuki! Pozdrawiam!

Starty załogi Małysz-Marton samochodem MINI są możliwe dzięki zaangażowaniu sponsorów: PKN Orlen i Red Bull oraz partnerów: Generali i The North Face.
Do Góry