M-Sport z problemami finansowymi przez COVID-19
Testy wstrzymane przynajmniej do 31 maja
WRC: Toyota i M-Sport zadowolone z postępu prac nad hybrydami
WRC: Copact Dynamics wyłącznym dostawcą systemu hybrydowego
Wirtualny Rajdowy Puchar Polski 2020 – odpowiedź na czas epidemii
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Mäkkinen: w zeszłym roku o tej porze nie byliśmy pewni, na czym stoimy

Zespół Toyota Gazoo Racing w przyszłym tygodniu rozpocznie swój kolejny sezon w Rajdowych Mistrzostwach Świata – z ulepszonym samochodem i trzema mocnymi załogami. Ekipa Tommiego Mäkkinena po raz drugi pojawi się na trasach Rajdu Monte Carlo. Ott Tänak zadebiutuje w nowym zespole, a obok niego do walki staną Jari-Matti Latvala i Esapekka Lappi.

Tommi Mäkkinen:

W zeszłym roku o tej porze nie byliśmy do końca pewni, na czym stoimy. Teraz możemy być bardziej konsekwentni w naszych działaniach, a to niezwykle ważne w kontekście walki o tytuły mistrzowskie. Przerwa po Rajdzie Australii nie była zbyt długa, jednak wykonaliśmy dużo pracy. Rajd Monte Carlo nie jest łatwą inauguracją sezonu. Nasi kierowcy także intensywnie przygotowywali się do startu, przejeżdżając wiele kilometrów testowych.

Jari-Matti Latvala:

Zeszły rok dużo nas nauczył. Odkryliśmy to, co było do poprawy i jesteśmy teraz gotowi stanąć do walki. Myślę, że w tym sezonie będziemy konkurencyjni. Mamy bardzo dobry skład: każdy z nas wygrał w 2017 roku i każdy dalej ma apetyt na zwycięstwo. Już w poprzednim sezonie w Monte Carlo osiągnęliśmy dobry rezultat, zajmując drugą pozycję, co wyrównało mój najlepszy wynik stamtąd. Wtedy ważna była czysta jazda i na to samo liczę w tym roku, dodając do tego odrobinę szybkiej jazdy.

 Ott Tänak:

Jestem bardzo podekscytowany moim debiutem w Toyocie. Zespół w zeszłym roku wykonał ciężką pracę, co zaowocowało wysoką konkurencyjnością na przestrzeni całego sezonu. Potencjał ekipy jest naprawdę duży. Nasz cel pozostaje niezmiennie ten sam: zdobyć tytuł Mistrzów Świata. Powoli przyzwyczajam się do nowego zespołu, jednak już czuję się w nim mile widziany. Przygotowania do sezonu wypadły bardzo dobrze. W Monte Carlo zobaczymy, jak wyglądamy na tle czołówki. Oczywiście jest to jeden z najtrudniejszych rajdów w kalendarzu – nie wiesz, kiedy spadnie śnieg, czy na trasie będzie sucho i przyczepnie czy piekielnie ślisko.

Esapekka Lappi:

To będzie mój pierwszy pełny sezon w Rajdowych Mistrzostwach Świata, a jego założenia różnią się od pierwotnych – muszę być bardziej konsekwentny w działaniach. Nadal potrzebuję doświadczenia, którego będzie mi brakowało w szczególności na początku sezonu. Rajd Monte Carlo tego właśnie wymaga. Dla mnie najważniejsze będzie przejechanie wszystkich odcinków specjalnych. Dopiero w kolejnych etapach sezonu pokażę, na co mnie stać. Przygotowania przebiegły w bardzo dobrej atmosferze – dostosowaliśmy samochód do naszych potrzeb i jesteśmy gotowi do walki.
Do Góry