Kacper Wróblewski – “Musiałem nauczyć się pokory” – wywiad
Petter Solberg z fabrycznym zespołem w WRC?
Lista zgłoszeń do Rajdu Monte – Carlo 2020 opublikowana. Brakuje Polaków, 11 samochodów WRC
Hyundai zamierza walczyć o podwójną koronę
Podsumowanie sezonu i plany na 2020 rok okiem Kajetana Kajetanowicza
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Mäkinen pod wrażeniem postawy Tänaka

Zespół Toyota Gazoo Racing WRT udanie rozpoczął nowy sezon Rajdowych Mistrzostw Świata. Dwie załogi Toyoty Yaris WRC ukończyły rywalizację na podium – drugie miejsce zajął Ott Tänak, a na trzeciej pozycji rajd ukończył Jari-Mati Latvala.

Tänak debiutując w nowym samochodzie, pokazał, że jest w stanie szybko się do niego zaadaptować. Cztery odcinki specjalne, które pokonał z uwagą ostatniego dnia rywalizacji, pozwoliły mu utrzymać pozycję wicelidera aż do mety. Równie bezpieczną, a także skuteczną jazdę zaprezentował Latvala, który na podium stał o jeden stopień niżej. Trzeci z kierowców, Esapekka Lappi po błędzie na ostatnim odcinku specjalnym zakończył rajd na siódmej pozycji.

Tommi Mäkinen:

Bardzo dobrze rozpoczęliśmy sezon. Myślę, że mamy najsilniejszy zespół od czasu, kiedy rozpoczęła się nasza przygoda z WRC. Cieszy mnie zaangażowanie całego zespołu. Jestem pod wrażeniem Otta, który w bardzo krótkim czasie potrafił zaadaptować się w nowym zespole. Ma ogromną wiedzę i sporo doświadczenia, a także bardzo szybko się uczy. Czekam z niecierpliwością na dalszy rozwój wydarzeń. Teraz czas na przygotowania do Rajdu Szwecji.

Jari-Matti Latvala:

Rajd Monte Carlo nigdy nie należał do łatwych. Warunki na Col de Turini ponownie nas zaskoczyły. Cieszę się z tego, że udało nam się dojechać do mety, w dodatku na trzecim stopniu podium. Zespół wykonał doskonałą robotę, a auto prowadzi się niesamowicie. Zapowiada się świetny sezon.

Ott Tänak:

Dobrze jest rozpocząć sezon od takiego wyniku. Wygląda na to, że dołączyłem do silnego zespołu! Auto jest doskonałe i czułem się w nim pewnie od startu do mety. To był bardzo ciężki rajd, a warunki na trasie nie ułatwiały nam jazdy, jednak wykonaliśmy naszą pracę bez większych problemów. W niedzielę spodziewaliśmy się trochę lepszej pogody, lecz na trasie nadal leżał lód. Postawiłem na spokojną jazdę, ponieważ byłem na wysokiej pozycji. Czekam na kolejne wyzwania.

Esapekka Lappi:

‎Niedzielne odcinki specjalne pokonywałem dobrym tempem, chcąc utrzymać mój rytm jazdy aż do mety. Niestety na ostatnim oesie wyszedłem zbyt szeroko z zakrętu i wypadłem z drogi. Niestety nie mogłem wycofać, więc strata czasowa kosztowała nas spadek o trzy pozycje. W tym momencie jestem rozczarowany, jednak udało mi się przejechać kolejne kilometry oesowe, dzięki którym zdobywam doświadczenie. Rajd był bardzo udany dla zespołu. Myślę, że w Szwecji będę czuł się jeszcze lepiej.

You may also like
Do Góry