57. Rajd Barbórka 2019 – 28 samochodów historycznych na liście
57. Rajd Barbórka 2019 – Wojciech Chuchała – “jedziemy bez presji”
57. Rajd Barbórka 2019 – Projekt E z Krzysztofem Hołowczycem i Manfredem Stohlem
Kajetan Kajetanowicz blisko przedłużenia współpracy z Lotosem. Celem mistrzostwo WRC 2 2020
57. Rajd Barbórka 2019 – Michał Chorbiński i Beata Borowicz debiutują w Subaru Imprezie
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Makinen szefem Toyoty w WRC

Potwierdziły się wczorajsze doniesienia dotyczące Tommiego Makinena i dziś czterokrotny Mistrz Świata został potwierdzony jako szef zespołu Toyota, który ma pojawić się w WRC w 2017 roku.

Jestem bardzo szczęśliwy i podekscytowany tym, że Tommi Makinen będzie szefem naszego zespołu. Pierwszy raz spotkaliśmy się w 2013 roku, gdy był moim instruktorem i pomógł mi poprawić technikę jazdy. Ostatecznie nauczył mnie dużo więcej. Pokazał mi urok rajdów oraz relacje pomiędzy rozwojem pojazdów i rajdami – mówił Akio Toyoda.

Tommi ma bogate doświadczenie i nowe pomysły na rozwój samochodów, co jest dla nas cennym nabytkiem. Z Tommim Toyota będzie posuwać się naprzód z naszym programem powrotu do WRC. To również część naszego programu, który zakłada tworzenie coraz lepszych samochodów – dodał.

Zawsze, gdy jestem na drodze zastanawiam się: “jaki samochód stworzyć na tę drogę?”. Dla Toyoty coraz lepsze samochody muszą znajdować się na każdej nawierzchni. Rajdy wymagają od nas jazdy na tych samych drogach, na których pojawiają się nasi klienci i uważam, że jest to idealne dla wzmocnienia naszych produktów. WRC to najlepszy sposób na poznanie dróg na całym świecie, dlatego Toyota wraca do mistrzostw – zakończył.
Do Góry