Pierre Budar wyjaśnia przyczyny odejścia Sebastiena Ogiera z Citroen Racing
Citroen Racing opuszcza WRC po odejściu Sebastiena Ogiera
57. Rajd Barbórka 2019 – jaki będzie?
Sordo i Mikkelsen w Monza Rally Show 2019
Kajetan Kajetanowicz wystartuje w 57. Rajdzie Barbórka 2019
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RO, KJS, RSMŚl

Magda Wilk wraca na lewy fotel

W dniach 17-18 kwietnia odbędzie się 4. Rajd Mikołowski – pierwsza runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Dla zawodniczki Automobilklubu Polski Magdy Wilk będzie to gościnny start w nowo zbudowanym BMW e30 318is. Na prawym fotelu zasiądzie Kacper Wróblewski.

BMWe30_WilkMagda Wilk: Wreszcie po kilkuletniej przerwie wracam na odcinki specjalne. Tym razem jako gość w rajdzie okręgowym, jednak jego formuła jest idealna do rozgrzania się być może przed startami w Mistrzostwach Polski. To mi się marzy! Póki co czeka mnie ok 40 km odcinków specjalnych w BMW e30 318is. Udało mi się przed sezonem trochę nim pojeździć jednak były to testy na torze, gdzie zawsze był ten margines bezpieczeństwa. Tym bardziej cieszę się, że udało mi się namówić na prawy fotel utytułowanego kierowcę Kacpra Wróblewskiego, który ma ogromne doświadczenie z Pucharu i Mistrzostw Polski. Od kilku miesięcy pomaga mi w przygotowaniu samochodu jak również w treningach. Mam nadzieję, że uda nam się stworzyć zgrany duet i podbijemy na swój sposób Śląsk w ten weekend. Oczekiwania? Startujemy w klasie Gość, gdzie obsada jest bardzo mocna w dużo szybszych autach dlatego wiemy, gdzie jest nasze miejsce w szeregu. Na pewno cel to dojechać do mety i na rampie móc powiedzieć sobie, że było naprawdę szybko, fajnie i że jesteśmy zadowoleni z siebie.

– Chciałabym również podziękować tym, bez których ciężko byłoby nam pojawić się na trasach rajdu: conaweekend.com oraz Kubie Iwankowi, naszym patronom: motocaina.pl oraz WrOOOOm TV. Serwisem naszego auta podczas rajdu będzie zajmował się Alcar Service.

Kacper Wróblewski: Czeka mnie wielkie wyzwanie! Po pierwsze nowy samochód, po drugie pierwszy rajd w sezonie a po trzecie jadę jako pilot. Trochę oswoiłem się już z tym „prawym” bo jeździmy
z Magdą treningowo po różnych imprezach jednak dalej jest to dla mnie spory stres. Mam jednak nadzieję, że ilość spędzonych kilometrów na lewym fotelu przełoży się również na prawy oraz pomoże nam w osiągnięciu dobrego wyniku w ten weekend. Trzymajcie kciuki, żeby kartki się nie skleiły!
Do Góry