Kajetan Kajetanowicz – Barbórka jest jak magnes
Sebastien Ogier nie żałuję współpracy z Citroen Racing
Pierre Budar wyjaśnia przyczyny odejścia Sebastiena Ogiera z Citroen Racing
Citroen Racing opuszcza WRC po odejściu Sebastiena Ogiera
57. Rajd Barbórka 2019 – jaki będzie?
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

M-Sport wywalczył silne pozycje w Szwecji

Załogi M-Sportu zaliczyły dobry start w Rajdzie Szwecji. Ott Tänak i Elfyn Evans mimo problemów pokazali determinację w dążeniu do celu, dowożąc mocne czwarte i szóste miejsce w klasyfikacji generalnej.

Tänak, który stracił 20 sekund w zaspie śnieżnej na drugim odcinku, odzyskał pewność siebie i nie oddał łatwo skóry, wykręcając przy okazji drugi czas na drugim przejeździe odcinka Hagfors Sprint. – Jestem bardzo szczęśliwy z czwartego miejsca – mówi Estończyk. – Walczyliśmy na początku, ale pozycja na drodze nie była najlepsza i zrobiłem mały błąd. Później już nie liczyliśmy się w walce, więc musieliśmy pojechać mądrze, aby utrzymać się na drodze, i to poskutkowało. To było dobre dla odzyskania pewności siebie. Teraz możemy patrzeć w przyszłość i budować prędkość krok po kroku, a kiedy mamy dobry feeling możemy cisnąć nieco mocniej. Jeszcze kilka rajdów takich jak ten i będziemy mogli patrzeć na wyższe pozycje, tempo jest naprawdę dobre. Jestem pewien, że możemy być silniejsi w miarę rozwoju sezonu.

fot. M-Sport

fot. M-Sport

W siostrzanej Fieście RS WRC jechał Evans, który znacznie przyspieszył względem ubiegłorocznej edycji i mógł walczyć w pierwszej piątce. Gdyby nie spotkanie z bandami śnieżnymi na próbie Röjden (odcinek nr 8), co kosztowało go prawie dwie minuty straty, byłby w zasięgu walki o podium. – Zawody można podzielić na dwie części: zrobiliśmy błąd, który kosztował nas w piątek sporo czasu i trudno było odnaleźć zaufanie, ale ogólnie myslę, że nauczyłem się bardzo wiele i byliśmy w stanie pokazywać dobre tempo pod koniec rajdu. Mamy tylko jeden zimowy rajd w roku, a ten był dopiero drugim w moim życiu, więc to dobrze wróży na przyszłość. Jestem zadowolony z postępów, jakie tutaj pokazaliśmy i myślę, że udowodniliśmy swój potencjał na tej nawierzchni. Uważam, że zrobiliśmy dobrą robotę – wypowiada się Evans.
Do Góry