45. Rajd Cieszyńska Barbórka 2019: Kto, co, gdzie i kiedy?
Kajetan Kajetanowicz ma nadzieję na kolejny sezon w WRC
Sebastien Ogier i Elfyn Evans łączeni z Toyotą
Citroen może opuścić WRC
60 załóg w 45. Rajdzie Cieszyńskiej Barbórki 2019
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Za lotną

M-Sport wierzy w umiejętności Bottasa w Arctic Lapland Rally 2019

Valtteri Bottas, kierowca Formuły 1, który reprezentuje zespół Mercedesa zdecydował się na start w zimowym rajdzie Arctic Lapland Rally (24-26 stycznia) za kierownicą Forda Fiesty WRC. M-Sport wierzy, że w stabilnych warunkach pogodowych Fin powinien poradzić sobie na rajdowych trasach. 

 

Dla fińskiego kierowcy wyścigowego start w Arctic Lapland Rally 2019 jest debiutem w rajdach samochodowych. Bottas zdecydował się na Forda Fiestę WRC serwisowaną przez zespół M-Sport. Zastępca szefa zespołu, Richard Millener uważa, że Bottas powinien poradzić sobie na odcinkach specjalnych. Zwraca jednak uwagę na kilka spraw, które mogą utrudnić dobre tempo.

“Spójne warunki pomogą. Idealnie będzie, gdy zostanie dużo śniegu, wraz z bandami śnieżnymi oraz sporo twardego lodu na drodze. Jeśli dostanie takie warunki, otrzyma dobrą przyczepność i będzie się szybko uczyć. Gdy będzie cieplej, pojawi się szuter na drodze i opony zaczną tracić kolce, wtedy jest trudno. Pewnym wyzwaniem i widzieliśmy to u innych kierowców F1, Kimiego Raikkonena i Roberta Kubicy jest nauka notatek. Bottas jest bardzo dobrym kierowcą, wiemy o tym na podstawie tego, co robi w F1. Niektóre z tych umiejętności można przenieść (do rajdów – przyp. red.) On nie będzie bał się prędkości i nie będzie musiał uczyć się prowadzenia samochodu.” – podsumowuje Richard Millener, szef zespołu M-Sport

Czy faktycznie Bottas odnajdzie się w nowych dla siebie warunkach? Przekonamy się obserwując dla Was rywalizację w Arctic Lapland Rally.
Do Góry