ADAC Opel e-Rally Cup z 20 elektrycznymi Oplami Corsa
Oczekujemy na najnowszą generację samochodów Rally 3
Toyota zaprezentuje rajdowego Yarisa z napędem na przednią oś podczas Tokyo Auto Salon 2020
Skoda wycofuje się z WRC
Ott Tanak oczekuje walki w Hyundaiu na zdrowych zasadach
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

M-Sport walczy o udział w WRC 2019

Zespoły fabryczne zainteresowane udziałem w Rajdowych Mistrzostwach Świata 2019 muszą w piątek potwierdzić swoje zgłoszenie do odpowiednich organów w FIA. Ekipa Malcolma Wilsona, M-Sport chcę przedłużenia terminu, aby móc dopełnić wszystkich formalności.

Malcolm Wilson jest wyjątkową postacią w rajdach, zarządza M-Sportem i odnosi nieprawdopodobne sukcesy, w które wielu nie wierzyło niemal do końca. Ostatnim z nich jest tytuł mistrzowski wśród kierowców dla Sebastiena Ogiera. W zespole, który nie jest oficjalnie Fordem, jedynie posiada wsparcie koncernu w ograniczonym zakresie, mogli nawiązać walkę z Hyundaiem, Citroenem i Toyotą. Niestety po odejściu pięciokrotnego mistrza świata, Sebastiena Ogiera zniknęło część pieniędzy ze strony partnerów Francuza, przez co Malcolm Wilson musi na nowo budować zabezpieczenie finansowe zespołu na sezon 2019.

Nie sądzę, że ludzie rozumieją, jak blisko jesteśmy. Skontaktowałem się z FIA i wyjaśniłem im, że aktualnie nie mogę zadeklarować się, co do sezonu 2019. Nie mamy niezbędnych zasobów do rywalizacji, nie sądzę, że zmieni się to w piątek. Jest rzeczą oczywistą, że pracujemy nad tą sprawą, mamy kilka elementów, ale jestem w tym sporcie wystarczająco długo i wiem, że transakcja nie została zakończona do momentu zaksięgowania pieniędzy w banku.

Nie zrozumcie mnie źle,  niczego bym nie zmienił i zrobił to jeszcze raz, aby wygrać trzy z czterech tytułów. To jest absolutnym osiągnięciem dla takiego zespołu jak nasz. Jedyną rzeczą na jaką nie jestem gotowy jest ryzykowanie przyszłości firmy. Chodzę po fabryce i widzę trzysta twarzy, które są dla mnie ważniejsze niż rywalizacja w WRC w następnym sezonie. Bardzo chcę tam być, zrobię wszystko co możliwe, żeby mieć pewną obecność, ale nie zaryzykuję wszystkiego” – komentuje Malcolm Wilson
Do Góry