57. Rajd Barbórka 2019 – 28 samochodów historycznych na liście
57. Rajd Barbórka 2019 – Wojciech Chuchała – “jedziemy bez presji”
57. Rajd Barbórka 2019 – Projekt E z Krzysztofem Hołowczycem i Manfredem Stohlem
Kajetan Kajetanowicz blisko przedłużenia współpracy z Lotosem. Celem mistrzostwo WRC 2 2020
57. Rajd Barbórka 2019 – Michał Chorbiński i Beata Borowicz debiutują w Subaru Imprezie
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

M-Sport rozważa trzeci samochód w WRC 2020

M-Sport aktualnie utrzymuje w tajemnicy swój pełny skład na sezon 2020. Malcolm Wilson i Richard Millener w rozmowie z portalem Rallye – Magazin przedstawili pomysł na wystawienie trzech samochodów.

Na podstawie analizy przeprowadzonej przez portal WRC.com wiemy, że w “kolejce” do fotela M-Sportu czeka przynajmniej ośmiu kierowców. Malcolm Wilson rozmawiał z każdym z nich, ale oficjalna decyzja nie jest znana.

“Wszystko jest nadal otwarte, jednak chcemy być w przyszłym sezonie i już planujemy całą logistykę” – powiedział szef zespołu Richard Millener. Kwestię kierowców poruszył Malcolm – “Jak w każdym sezonie chcemy wystawić dwa samochody. Posiadanie jednej rajdówki nie ma sensu z punktu widzenia sportowego i ekonomicznego” – kontynuuje Wilson.

Jednym z kandydatów do drugiego samochodu jest Hayden Paddon. Nowozelandczyk został pozytywnie oceniony przez zespół, pomimo problemów ze startami w tegorocznym sezonie. Richard Millener wyraził zainteresowanie jego osobą – “Szkoda, że Hayden nie jeździł w ubiegłym sezonie (2019 rok przyp. red.) to bardzo dobry i niezawodny facet. Mamy bardzo dobry kontakt i myślę, że zobaczymy go w Fieście. Ponieważ lubimy mieć dwa samochody, myśleliśmy o trzecim, w którym na zmianę mógłby jeździć Gus Greensmith lub Hayden, albo ktokolwiek inny” – podsumowuje Richard Millener.
Do Góry