45. Rajd Cieszyńska Barbórka 2019: Kto, co, gdzie i kiedy?
Kajetan Kajetanowicz ma nadzieję na kolejny sezon w WRC
Sebastien Ogier i Elfyn Evans łączeni z Toyotą
Citroen może opuścić WRC
60 załóg w 45. Rajdzie Cieszyńskiej Barbórki 2019
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

M-Sport Ford przerwał testy z powodu śniegu

fot. facebook/M-Sport

Opady śniegu przeszkodziły załogom zespołu M-Sport Ford w przygotowaniach do Rajdu Meksyku. Kierowcy brytyjskiego teamu musieli przedwcześnie zakończyć testy w północnej Hiszpanii, co spowodowało, że rajdowy mistrz świata — Sébastien Ogier, pokonał połowę zaplanowanych kilometrów treningowych za kierownicą Forda Fiesty WRC. Testy Elfyna Evansa przebiegły bez żadnych problemów, jednak największe powody do zmartwień ma Teemu Suninen, który nie wsiadł do rajdówki.

Rich Millener, zastępca szefa zespołu, dla redakcji autosportu:

Najważniejszym celem dla naszych kierowców był trening przed powrotem na szutrowe odcinki specjalne, po innych nawierzchniach w Rajdzie Monte Carlo i Szwecji. To przykre dla Teemu, że nie mógł przetestować samochodu, jednak Seb i Elfyn wykonali swoją pracę. Szczerze mówiąc, warunki panujące na testach nie są takie same jak te, z którymi zmierzymy się w Meksyku. Tam będziemy zmagali się z dużymi różnicami wysokości przy upałach sięgających ponad 30°C. Tu w Hiszpanii pomimo odpowiedniego położenia, w najcieplejszym momencie testów zanotowaliśmy temperaturę o połowę niższą.

Elfyn Evans, który w zeszłym roku nie mógł testować przed Rajdem Finlandii, gdzie ostatecznie zajął drugie miejsce, pozytywnie ocenił przygotowania do zbliżającej się rywalizacji.

Warunki były dla nas całkiem niezłe. Nawet pomimo niższej temperatury pod koniec dnia, udało nam się przetestować twardszą mieszankę opon

– mówił.
Do Góry