Kacper Wróblewski – “Musiałem nauczyć się pokory” – wywiad
Petter Solberg z fabrycznym zespołem w WRC?
Lista zgłoszeń do Rajdu Monte – Carlo 2020 opublikowana. Brakuje Polaków, 11 samochodów WRC
Hyundai zamierza walczyć o podwójną koronę
Podsumowanie sezonu i plany na 2020 rok okiem Kajetana Kajetanowicza
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: ERC

Łukasz Habaj jest pewny siebie przed Rajdem Liepaja 2019

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej Rajdowych Mistrzostw Europy napełniło Łukasza Habaja pewnością siebie. Popularny “Habayashi” podkreślił, że zna całkiem dobrze zbliżające się zawody i jest optymistycznie nastawiony.

Wygrana w Rajdzie Azorów oraz trzecie miejsce w Rajdzie Wysp Kanaryjskich są wymarzonym początkiem sezonu dla duetu Łukasz Habaj i Daniel Dymurski. Polska załoga jadąca Skodą Fabią R5 w barwach łotewskiego zespołu Sports Racing Technologies w ubiegłym roku zapoznawała się z samochodem na szutrowych odcinkach specjalnych tej imprezy. Mimo to od pierwszego dnia zmagań plasowała się w ścisłej czołówce walcząc o podium. Nie bez znaczenia będzie również wiedza zespołu na temat lokalnych warunków, dlatego pewność siebie przed startem Łukasza Habaja jest uzasadniona.

“Bycie na szycie klasyfikacji generalnej bardzo mnie cieszy i szczerze mówiąc jestem pewny siebie. Znam Rajd Liepaja całkiem dobrze, byłem tutaj trzy razy, a każdy występ był w miarę dobry. W ubiegłym roku start w tych zawodach był jednym z pierwszych w Fabii R5 i od pierwszego dnia rajdu walczyliśmy o podium. Pomocna będzie również wiedza zespołu na temat odcinków” – opowiada Łukasz Habaj

Fot. FIA ERC

You may also like
Do Góry