Subaru Poland Rally Team odchodzi z RSMP
57. Rajd Barbórka 2019 – Robert Luty i Marcin Celiński najlepsi w historykach
57. Rajd Barbórka 2019 – Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak ponownie najlepsi
57. Rajd Barbórka 2019 – 28 samochodów historycznych na liście
57. Rajd Barbórka 2019 – Wojciech Chuchała – “jedziemy bez presji”
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RO, KJS, RSMŚl

Lubiak: Czekałem na ten dzień

Na ten moment Maciej Lubiak czekał kilka lat, w pierwszy weekend czerwca kibice znów będą mieli okazję obejrzeć go na odcinkach specjalnych. Zawodnik mający na koncie blisko osiemdziesiąt występów w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, weźmie udział w Rajdzie Ziemi Bocheńskiej.

Druga runda Mistrzostw Śląska będzie częścią przygotowań do – zaplanowanego na Rajd Rzeszowski – powrotu do RSMP. W Bochni Maciej Lubiak wsiądzie do czteronapędowej Subaru Imprezy STI serwisowanej przez ekipę MSZ Racing, w barwach renomowanego dostawcy cateringu dietetycznego firmy Maczfit, Castrol oraz Pirelli. Wyjątkowo na prawym fotelu usiądzie Tomasz Borko, który zastąpi Macieja Wisławskiego. Popularny Wiślak musiał zrezygnować ze startu ze względu na specjalną uroczystość związaną z 55. urodzinami Krzysztofa Hołowczyca. Legendarny pilot powróci jednak do ekipy Maczfit Rally Team w kolejnych startach.

5. Rajd Ziemi Bocheńskiej im. Janusza Kuliga zaplanowano na weekend 2-3 czerwca. Centrum rajdu zlokalizowane będzie na bocheńskim rynku, na którym zorganizowana zostanie ceremonia startu oraz mety. Rywalizacja na oesach rozpocznie się w sobotni poranek. Zawodnicy zmierzą się na siedmiu odcinkach specjalnych. Trzykrotnie pokonane będą próby Lipnica i Kamionna. Zwieńczeniem imprezy będzie widowiskowy oes rozgrywany w centrum Bochni. Łącznie załogi do pokonania będą miały 43,41 kilometrów oesowych.

Maciej Lubiak:

Nie ukrywam, że bardzo czekałem na ten dzień. Rajdy to moja wielka pasja i okazja do spełniania marzeń. Przez ostatnie dwa lata skupiałem się na mojej rodzinie i biznesie, ale ten sport cały czas siedział mi w głowie, każdego dnia. Rajdy wymagają jednak sporo poświęcenia, więc przed powrotem do RSMP postanowiliśmy treningowo wystartować w Rajdzie Ziemi Bocheńskiej. Nie jedziemy tam, by walczyć o wynik, chcę po prostu wszystko sprawdzić, poukładać w głowie i przypomnieć sobie wszystkie elementy rajdowej układanki. Szkoda, że zabraknie Wiślaka, ale takie wydarzenia, jak urodziny Krzysztofa Hołowczyca, trudno przebić. Naprawdę nie mogę się już doczekać pierwszych kilometrów mojej nowej rajdówce – Subaru Imprezie STi.
Do Góry