57. Rajd Barbórka 2019 – Robert Luty i Marcin Celiński najlepsi w historykach
57. Rajd Barbórka 2019 – Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak ponownie najlepsi
57. Rajd Barbórka 2019 – 28 samochodów historycznych na liście
57. Rajd Barbórka 2019 – Wojciech Chuchała – “jedziemy bez presji”
57. Rajd Barbórka 2019 – Projekt E z Krzysztofem Hołowczycem i Manfredem Stohlem
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Różne

Leszek Kuzaj gościem specjalnym Avalon Extreme Race Day Cup

Ponad siedemdziesięciu kierowców z całej Polski wystartuje w inauguracji nowego cyklu zawodów motoryzacyjnych – Avalon Extreme Race Day Cup. Zapisy na wydarzenie zostały zamknięte w ciągu jednego dnia. Gościem specjalnym imprezy został prawdziwy symbol polskiego motorsportu, Leszek Kuzaj. Wielokrotnego mistrza kraju w rajdach samochodowych będzie można spotkać w sobotę, 14 kwietnia na nowoczesnym Torze Modlin nieopodal Warszawy.

Avalon Extreme Race Day Cup to cykl jedyny w swoim rodzaju. Sześć rund pucharowych na czterech torach rajdowych w całym kraju jest przeznaczonych dla kierowców sprawnych i z niepełnosprawnością. W inauguracji zmagań weźmie udział piętnastu zawodników w kategorii ON (niepełnosprawni), a odprawę przez zawodami poprowadzi ambasador Toru Modlin i gość specjalny wydarzenia, Leszek Kuzaj.

Leszek Kuzaj:

Tor Modlin zrodził się z miłości do dynamicznej jazdy i chęci zarażania nią innych. Stawiamy na emocje, adrenalinę, pamiętając przy tym o bezpieczeństwie i zachowując najwyższe standardy obsługi. Osobiście wyznaję podobne wartości do tych, którymi kieruje się Avalon Extreme. Promocja motoryzacji ponad podziałami jednoznacznie wskazuje, że nawet najbardziej ekstremalne pasje można z powodzeniem realizować.

Uczestnicy Avalon Extreme Race Day Cup będą zdobywać punkty do tabeli rocznej podczas sześciu rund pucharowych na czterech torach – Tor Modlin, Moto-Park Ułęż, Tor Jastrząb oraz Warszawa-Bemowo. W rywalizacji weźmie udział ambasador Avalon Extreme, Sebastian Luty. Zawody zostaną przeprowadzone w formule Time Attack. Kierowcy będą wielokrotnie pokonywać na czas pełne okrążenie, a w jednym momencie będzie ich na torze nawet dziesięciu.

Rejestracja na drugą odsłonę cyklu została już uruchomiona. Kolejne zawody odbędą się 12 maja na Moto-Park Ułęż. Ponadto, zostaną wówczas przeprowadzone szkolenia jazdy sportowej dla kierowców z niepełnosprawnością w ramach Avalon EXTREME Racing Academy. Cykl powstał dzięki współpracy Avalon Extreme z Race Day.

Harmonogram Avalon Extreme Race Day Cup (14 kwietnia; Tor Modlin):

08:00 – Otwarcie biura zawodów
09:30 – Odprawa dla uczestników
09:45 – Przejazd zapoznawczy próby sportowej
10:00 – Rozpoczęcie przejazdów na czas
16:00 – Zakończenie przejazdów na czas
16:15 – Publikacja oficjalnych wyników
16:30 – Rozdanie nagród
17:00 – Zakończenie imprezy
Do Góry