Oliver Solberg ze wsparciem Skody Motorsport
Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul wygrywają Rajd Monte – Carlo 2020!
Rajd Monte – Carlo 2020 (OS14) – Neuville liderem w “generalce”!
Elfyn Evans liderem “Monte” w sobotę. Thierry Neuville odrabia straty
Rajd Monte – Carlo 2020 – Sebastien Ogier liderem po ośmiu oesach
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: PPC, RO, KJS, RSMŚl

Lesiak i Biernot wygrywają 2. Rajd Oświęcimski!

Według nieoficjalnych wyników Jakub Lesiak i Łukasz Biernot odnieśli pierwsze w sezonie zwycięstwo w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Śląska. Wygrana w 2. STALMARK Rajdzie Oświęcimskim jest dla nich najlepszym wynikiem w karierze. Pokazali dziś bardzo wysokie tempo, które pozwoliło na wyrobienie aż 22,6s przewagi.

fot. Grupa Rajdowy Brodacz

fot. Grupa Rajdowy Brodacz

Na ostatnim odcinku drugie miejsce zwolnił duet Sąsiadek/Wróbel, który wypadł z trasy kilometr przed metą. Dzięki temu drugą pozycję Piotr Baran i Michał Paciej (+22,6s, Honda Civic). Na trzecim miejscu uplasowali się Jakub Szewczyk i Maciej Wilk (+26,5s, Honda Civic Type-R), za nimi Damian Kostka i Krzysztof Janik (+29,6s, Honda Civic). Piątą pozycję zajęli Michał Kwieciński i Sebastian Dwornik (+35,1s, Honda Civic Type-R), szóśtą Adrian Jurasz i Maciej Miklaszewski (+36,5s, Renault Clio), siódmą Michał Różycki i Paweł Słaboń (+39,8s, Honda Civic). Na ósmym miejscu sklasyfikowano duet Radosław Osiak i Wojciech Kordeusz (+40,3s, Honda Civic), na dziewiątym – Maciej Sordyl i Wojciech Wysokiński (+48,6s, Honda Civic). Dziesiątkę zamknęli Krzysztof Borowiecki i Mateusz Martynek (+52,4s, Honda Civic Type-R).

Aktualizacja (21:10): Za negatywny wynik badania kontrolnego nr 2 z rajdu wykluczeni zostali Kamil Makuchowski i Łukasz Denkiewicz (Honda Civic), w nieoficjalnych wynikach widniejący na drugiej pozycji.

IMG_0431W klasie Gość po zaciętej walce wygrał duet Damian Łata/Michał Grudziński (Mitsubishi Lancer Evo X). Pokonali o 6,2s powracającego do rajdów Zbigniewa Gabrysia, pilotowanego przez Artura Natkańca (Peugeot 208 R2). Podium uzupełnili Robert Mąsior i Michał Jurgała (+8,7s, Mitsubishi Lancer Evo IX).

W klasie K4 zwyciężył duet Lesiak/Biernot przez Szewczykiem z Wilkiem i Kwiecińskim z Dwornikiem, w K3 najszybsi byli Makuchowski/Denkiewicz przed Baranem i Paciejem oraz Kostką i Janikiem. Rywalizację Pucharu Peugeot/Citroen wygrał duet Smagała/Giergiel, na drugiej pozycji ukończyli Mrozek i Nowak, a na trzeciej – Sztwiertnia i Bobek. W Pucharze Cento Rally najlepiej poradziło sobie rodzeństwo Nosalskich, za nimi ukończyli Sulej i Pietruszka oraz Karolczak i Gorajczyk.

Rywalizację w RO4-31 zwyciężyli Wieromiejszczyk i Wróbel – załoga była także najszybszą na trasie rajdu, pokonując wszystkich startujących. Drugi był duet Kotarba/Kotarba, a trzeci Krupa i Kruszka. W klasie K1 najlepszy duet Siereda/Siereda, klasę R wygrali Radołowicz/Radołowicz, natomiast Legend – Knapik i Suchanek.

Zobacz oficjalną klasyfikację generalną
Do Góry