57. Rajd Barbórka 2019 – 28 samochodów historycznych na liście
57. Rajd Barbórka 2019 – Wojciech Chuchała – “jedziemy bez presji”
57. Rajd Barbórka 2019 – Projekt E z Krzysztofem Hołowczycem i Manfredem Stohlem
Kajetan Kajetanowicz blisko przedłużenia współpracy z Lotosem. Celem mistrzostwo WRC 2 2020
57. Rajd Barbórka 2019 – Michał Chorbiński i Beata Borowicz debiutują w Subaru Imprezie
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Latvala sceptycznie o możliwościach Toyoty w 2020 roku

Jari Matti Latvala został bez stabilnego zatrudnienia w sezonie 2020. Wypowiedział się dla portalu Rallit.fi na temat szans Toyoty w walce z Hyundaiem, które ocenił mocno sceptycznie.

Głównym powodem takiego rozumowania Fina jest zupełna zmiana składu zespołu. Każdy zatrudniony kierowca nie miał kontaktu z Toyotą Yaris WRC. Wyjątkiem jest tutaj Kalle Rovanpera, ale Latvala uważa, że czeka go sporo nauki. Jedynym potencjalnym kandydatem do sukcesów w przyszłym sezonie według Jariego jest Sebastien Ogier. Elfyn Evans przez większość kariery związany był przede wszystkim z Fordem Fiestą WRC, co ma nie być jego mocną stroną.

Toyota jest w trudniejszej sytuacji. Ogier w każdym zespole pokazał, że potrafi twardo walczyć i z pewnością zrobi to w przyszłym roku. Elfyn znów jeździł tylko Fordem. Może potrwać to trochę czasu, zanim poznają samochód. Dla Kalle jest to pierwszy rok za kierownicą WRC. Mogą zdarzyć się solidne wyniki, ale część rajdów przeznaczona będzie głównie na naukę. Aktualnie największym wyzwaniem jest to, że jest trzech kierowców, którzy nie mają doświadczenia z samochodem. Będą jeździć przeciwko mocnemu składowi Hyundaia. To duże wyzwanie” – podsumowuje Latvala

Jari Matti Latvala planuje wystartować w pięciu rajdach w przyszłym sezonie.
Do Góry