WRC: Copact Dynamics wyłącznym dostawcą systemu hybrydowego
Wirtualny Rajdowy Puchar Polski 2020 – odpowiedź na czas epidemii
51. Rajd Festiwalowy 2020 odwołany
Prodrive zainteresowany pomocą w budowie respiratorów w Wielkiej Brytanii
Pięć biegów w samochodach WRC od 2022 roku
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Latvala pojedzie z Juho Hanninen’em w Rajdzie Szwecji 2020

Zamknięcie listy zgłoszeń do drugiej rundy Rajdowych Mistrzostw Świata – Rajdu Szwecji potwierdza, że Jari Matti Latvala pojedzie z Juho Hanninen’em, fińskim kierowcą rajdowym w roli pilota.

Dla “JML” start w Rajdzie Szwecji jest jednym z kilku zaplanowanych występów w tym sezonie. W grę wchodzi dodatkowo Rajd Finlandii, celem są również dalsze rundy w sezonie. Szczytem marzeń Japonia lub inna “daleka runda”. Zakończenie oficjalnej współpracy z Toyotą zmusiło Jariego do wystawienia samochodu w Rajdzie Szwecji pod szyldem Latvala Motorsport.

Pilotem doświadczonego kierowcy został inny kierowca. Juho Hanninen znany jest przede wszystkim ze swoich sukcesów w europejskich cyklach za kierownicą Skody Fabii S2000. Wygrana nie istniejącego już International Rally Challenge w 2010 roku oraz Rajdowych Mistrzostw Europy w 2012 roku, to największe triumfy Juho. Później rozpoczęła się współpraca z Hyundaiem, aby ostatecznie w WRC pracować nad Toyotą Yaris WRC przed wprowadzeniem jej na rynek w 2017 roku.

Latvala pochlebnie wypowiada się na temat umiejętności swojego pilota – “Juho jest na prawdę dobry w roli pilota. Jego notatki są zawsze idealne i pomaga również to, że jest kierowcą. Nadal czuję jazdę, a kiedy testowaliśmy pomagało to w ustawieniach” – powiedział lakonicznie Jari.
Do Góry