Hyundai rozważa drugi zespół w WRC
Subaru Poland Rally Team odchodzi z RSMP
57. Rajd Barbórka 2019 – Robert Luty i Marcin Celiński najlepsi w historykach
57. Rajd Barbórka 2019 – Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak ponownie najlepsi
57. Rajd Barbórka 2019 – 28 samochodów historycznych na liście
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Latvala: musimy zwiększyć wytrzymałość samochodu

fot. facebook/Jari-MattiLatvala

Podczas ostatnich dwóch rund mistrzostw świata Jari-Matti Latvala zmagał się z uszkodzeniami zawieszenia. Fiński kierowca Toyoty zwrócił uwagę, iż zespół musi popracować nad wytrzymałością rajdowego Yarisa.

Jari-Matti Latvala, dla oficjalnego portalu WRC:

Dwa razy mieliśmy problem z zawieszeniem i to jest coś, czym musimy się zająć, ponieważ uważam, że możemy to poprawić. Masz prawo zacząć obawiać się naciskania, maksymalnego naciskania, kiedy dwa razy zdarzyła się awaria zawieszenia. Na pewno jechałem po skałach i mój styl jazdy był trochę twardszy, ale myślę, że mamy jeszcze sporo do zrobienia. Wydajność samochodu się poprawiła, więc teraz musimy zwiększyć wytrzymałość.

W Portugalii było wiele miejsc, gdzie można przejechać przez skały. Były one na linii jazdy. W Argentynie też były kamienie, nawet na testowym była wielka skała, przez którą wszyscy przejeżdżali.

Kierowca zaznacza, iż teraz chce przyjąć inny styl jazdy.

Pojawia się trudność: nie wiesz już, które skały można pokonać, a które zepsują zawieszenie. Właśnie dlatego zacząłem koncentrować się na nieco odmiennym sposobie prowadzenia. W bardziej technicznych częściach mogę przejechać przez skały, ale w szybszych partiach będę je omijał.

[…] Sardynia jest już niedługo (7-10 czerwca – przyp. red.), więc nie wydaje mi się, żebyśmy mogli coś poprawić do tego rajdu. Bardziej prawdopodobne, iż stanie się to na Finlandię i Turcję

– wyjaśniał zawodnik.
Do Góry