M-Sport z problemami finansowymi przez COVID-19
Testy wstrzymane przynajmniej do 31 maja
WRC: Toyota i M-Sport zadowolone z postępu prac nad hybrydami
WRC: Copact Dynamics wyłącznym dostawcą systemu hybrydowego
Wirtualny Rajdowy Puchar Polski 2020 – odpowiedź na czas epidemii
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Latvala: to był dla mnie trudny weekend

Rywalizacja podczas ostatniego dnia Rajdu Szwecji zakończyła się dla zespołu Toyota Gazoo Racing kompletem zwycięstw oesowych. Na mecie jednego z odcinków specjalnych kierowcy rajdowego Yarisa WRC zanotowali trzy najszybsze czasy. Najlepszy wynik uzyskał Esapekka Lappi, który wygrał Power Stage i wskoczył na trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej.

Tommi Mäkinen, szef zespołu:

W niedzielę udowodniliśmy naszą dobrą dyspozycję, wygrywając wszystkie trzy odcinki specjalne. Pokazaliśmy także, że samochód spisuje się dobrze, a jedyne, co mogło nam przeszkadzać, to nierówne dla wszystkich zawodników warunki na drodze. Na szczęście coś można z tym zrobić, aby były one w przyszłości sprawiedliwe dla każdego kierowcy. Esapekka był szybki i gdyby nie jego drobny błąd, który popełnił, w niedzielę walczyłby nawet o zwycięstwo. Nie możemy zapominać przecież, że był to jego pierwszy start samochodem WRC najnowszej generacji na śniegu.

Jari-Matti Latvala:

To był dla mnie trudny weekend. Straciliśmy dużo czasu pierwszego dnia w kopnym śniegu i koleinach. Przed ostatnim etapem zmieniliśmy skrzynię i mój feeling się poprawił. Zespół wykonał fantastyczną pracę, a autem jechało się bardzo dobrze. Było szybkie i niezawodne, co jest ważnym aspektem.

Ott Tänak:

To był trudny weekend. W piątek zmagaliśmy się z trudnymi warunkami i nie mogliśmy za dużo zrobić. W sobotę mieliśmy całkiem dobrą pozycję startową, a tempo było na tyle przyzwoite, że mogliśmy wygrywać odcinki specjalne. Również w niedzielę warunki nam sprzyjały i mogliśmy pokazać się z dobrej strony. To był mój pierwszy start Yarisem WRC z zawieszeniem w stylu szutrowym, więc sporo się nauczyłem.

Esapekka Lappi:

Udało mi się wygrać Power Stage i zyskać dwie pozycje ostatniego dnia rajdu! Cieszę się także, że jako zespół osiągnęliśmy całkiem przyzwoity wynik. Oznacza to, że nie jestem już tak zawiedziony tym, co przydarzyło mi się w piątek. Łatwo tutaj popełnić błąd. Nie spodziewałem się z mojej strony tak dobrego tempa, dlatego czekam, aby wrócić tu w przyszłym roku.
Do Góry