Sebastien Loeb sam zadecydował o rezygnacji z Rajdu Szwecji 2020
Oliver Solberg ze wsparciem Skody Motorsport
Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul wygrywają Rajd Monte – Carlo 2020!
Rajd Monte – Carlo 2020 (OS14) – Neuville liderem w “generalce”!
Elfyn Evans liderem “Monte” w sobotę. Thierry Neuville odrabia straty
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Kubica ukarany pięcioma minutami

Robert Kubica i Maciej Szczepaniak dostali pięć minut kary za nadmierne ciśnienie turbosprężarki w ich Fieście, które przekraczało 2,5 bara. Polacy spadli przez to na 23 miejsce w klasyfikacji i tak naprawdę już tylko power stage może przynieść jakieś punkty do klasyfikacji. Nasza załoga została ukarana, choć tak naprawdę nie ma wpływu na mapowanie silnika.

Zespół Sędziów Sportowych Rajdu Szwecji otrzymał raport od delegata już przed weekendem. Wezwał do siebie koordynatora zespołu RK Rally Team, Daniele Pelliccioniego, oraz właściciela zespołu, Fabio Buttiego, którzy następnie zwrócili się do M-Sportu o pomoc. Jak wyjaśniał Pelliccioni, sam zespół nie może dokonywać zmian, ponieważ mapę silnika (a w niej ciśnienie turbosprężarki) dostarcza producent, czyli M-Sport. Ten zaś przekazał im nowy program silnika na sobotę, jednak w dalszym ciągu nie zmieniło to sytuacji i na ostatniej próbie problem ponownie wyszedł na jaw.

Po naradzie ZSS, biorąc pod uwagę to, że załoga miała ograniczone możliwości do usunięcia usterki, postanowił przyznać jej 5 minut kary. Duet ma możliwość odwołania się od tej decyzji. Zespół RK Rally Team oczekuje na rozwiązanie sytuacji ze strony M-Sport przed niedzielnym etapem.
Do Góry