45. Rajd Cieszyńska Barbórka 2019: Kto, co, gdzie i kiedy?
Kajetan Kajetanowicz ma nadzieję na kolejny sezon w WRC
Sebastien Ogier i Elfyn Evans łączeni z Toyotą
Citroen może opuścić WRC
60 załóg w 45. Rajdzie Cieszyńskiej Barbórki 2019
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Terenowe

Kuba Przygoński i Timo Gottschalk na trzecim miejscu w Rajdzie Kazachstanu

Kuba Przygoński i Timo Gottschalk z sukcesem zakończyli zmagania w Kazachstanie. Po trudnej końcówce piątego oesu i całonocnej naprawie uszkodzonego w wypadku auta, załodze ORLEN Team udało się wystartować w ostatnim etapie i zająć 3. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Przygoński i Gottschalk (MINI John Cooper Works Rally) prezentowali równą formę przez pierwsze cztery odcinki rajdu, osiągając w każdym z nich trzecie miejsce. Podczas piątego etapu załoga ORLEN Team uległa wypadkowi, w którym jej samochód został mocno uszkodzony. Sobotni występ stał pod znakiem zapytania, jednak ostatecznie udało się dokonać napraw, wystartować w ostatnim oesie i obronić miejsce na podium w klasyfikacji generalnej. Przygoński i Gottschalk osiągnęli w sobotę dziewiąty czas.

Był to dla nas bardzo wymagający rajd. Rywalizowaliśmy tu z całą czołówką i walka trwała do końca. W przedostatnim dniu popełniliśmy błąd, podobnie jak Ten Brinke i Nasser, ale ostatecznie wszystko dobrze się zakończyło. Cieszymy się, bo utrzymujemy bardzo dobre tempo i jesteśmy konkurencyjni 

w starciu z czołówką. Wielkie podziękowania dla mechaników z X-raid, którzy pracowali całą noc
i odbudowali nasz samochód – powiedział Kuba Przygoński, zawodnik ORLEN Team.

W Rajdzie Kazachstanu zwyciężył lider Pucharu Świata Nasser Al-Attiyah (Toyota Hilux), który na ostatnim oesie osiągnął trzeci czas. Na drugim miejscu, ze stratą 5.21 min uplasował się Stephane Peterhansel (MINI John Cooper Works Rally). Kierowcy startujący w Pucharze Świata FIA w rajdach cross-country wrócą do rywalizacji w październiku na ostatnią rundę – Rajd Maroka.
Do Góry