Pierre Budar wyjaśnia przyczyny odejścia Sebastiena Ogiera z Citroen Racing
Citroen Racing opuszcza WRC po odejściu Sebastiena Ogiera
57. Rajd Barbórka 2019 – jaki będzie?
Sordo i Mikkelsen w Monza Rally Show 2019
Kajetan Kajetanowicz wystartuje w 57. Rajdzie Barbórka 2019
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RO, KJS

Kuba Niemiec zakończy sezon w czwartej rundzie Kopr Cup w Czechach

Kuba Niemiec w najbliższy weekend zakończy sezon. Ostatnim startem dla młodego kierowcy ze Stalowej Woli będzie czwarta runda Korp Cup 2019 w Czechach. 

Jest to duże wyzwanie dla Kuby Niemca, który ten sezon poświęcił na zdobywanie doświadczenia w różnych cyklach. Zmiana samochodu z Citroena Saxo na Hondę Civic to znaczący krok w kierunku rozwoju umiejętności. Również nowe trasy i nowi konkurenci będą dobrym punktem odniesienia dla aktualnej formy Kuby.

Areną zmagań będzie Polygon Tatra w Koprivnice, dowiedziałem się o tym cyklu od mojego znajomego – Huberta Laskowskiego, który już w tym sezonie brał tam udział. Po krótkiej rozmowie i po oglądnięciu filmów na Youtub’ie podjęliśmy decyzje o starcie – powiedział Kuba Niemiec

Bardzo cieszę się, że dzięki wsparciu naszego sponsora możemy rozwijać się i próbować nowych rzeczy za granicą. Jest to dla mnie ogromne wyróżnienie, że w tak młodym wieku mam szansę realizować swoje cele i marzenia w rajdach. Wszystko to co robię na ten moment jest zbieraniem doświadczenia i informacji, które chce wykorzystać w przyszłym sezonie już na odcinkach specjalnych – kontynuuje Kuba Niemiec. Reprezentant ATS Junior Rally Team zdaje sobie sprawę, że do startu należy podejść z rozwagą, ponieważ nowy obiekt jest wymagający.

Do naszego ostatniego startu w tym sezonie podchodzę z chłodną głową, nigdy nie jeździłem po tym obiekcie. Dodatkowo informacje jakie posiadam o nowym dla mnie samochodzie są zbyt małe, aby podejmować nadmienie ryzyko. Na pewno chce z każdym kilometrem zbierać wiedzę o samochodzie, o zachowaniu opon jak i również o naszej pracy w środku. Również chce mieć fajny feeling i być w kontakcie z konkurentami w naszej klasie. Chce  sprawdzić się na ich terenie i zobaczyć na którym miejscu w szeregu się znajdę – podsumował Kuba Niemiec.
Do Góry