Kacper Wróblewski – “Musiałem nauczyć się pokory” – wywiad
Petter Solberg z fabrycznym zespołem w WRC?
Lista zgłoszeń do Rajdu Monte – Carlo 2020 opublikowana. Brakuje Polaków, 11 samochodów WRC
Hyundai zamierza walczyć o podwójną koronę
Podsumowanie sezonu i plany na 2020 rok okiem Kajetana Kajetanowicza
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RSMP

Kuba Greguła i Grzegorz Dachowski razem w Subaru Poland Rally Team

Kuba Greguła i Grzegorz Dachowski to nowy duet w Subaru Poland Rally Team. Ponownie polski zespół zaopiekuje się młodym, obiecującym zawodnikiem, który tym razem wywodzi się z wyścigów.

Kuba Greguła nie ma jeszcze osiemnastu lat, dlatego zgodnie z prawem nie może startować w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, dlatego starty w kraju będą planem na dalszą część roku. Obecnie nowy członek Subaru Poland Rally Team skoncentruje się na zdobywaniu doświadczenia za kierownicą nowego samochodu i weźmie udział w kilku rajdach na Litwie, startując w nich z litewską licencją. Subaru Poland Rally Team rozpoczęło już przygotowania do sezonu. W styczniu Kuba trenował w Zimowej Szkole Rajdowej Johna Hauglanda w Norwegii, a pod koniec lutego jeździł Subaru Imprezą na Torze Kielce.

– W ostatnich latach nasz zespół ukształtował wielu utalentowanych, młodych zawodników, którzy w barwach Subaru zdobywali tytuły mistrzowskie. Dziękuję Marcinowi Słobodzianowi za dwa pełne sukcesów sezony i życzę kolejnych na rajdowej drodze. Mam nadzieję, że rozpoczynający swoją przygodę z rajdami Kuba Greguła będzie nieustannie doskonalił swój warsztat mając wsparcie doświadczonego teamu. W pierwszym sezonie najistotniejszy będzie progres uzyskiwany podczas kolejnych startów i szlifowanie opisu trasy. Będziemy ciężko pracować by stworzyć mu do tego jak najlepsze warunki. Subaru Poland Rally Team planuje rozpocząć sezon rajdami zaliczanymi do Mistrzostw Litwy, ponieważ Kuba będzie mógł startować na krajowych trasach po ukończeniu 18 lat i uzyskaniu prawa jazdy. W dalszej części sezonu plany obejmują zatem udział w dwóch ostatnich eliminacjach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Zespół zaplanował także szereg testów, by kierowca jak najlepiej poznał samochód, którym będzie rywalizować na rajdowych trasach – mówił Witold Rogalski, Dyrektor SPRT.

– Może to zabrzmieć dziwnie w ustach kierowcy wyścigowego, ale rajdy od dziecka były moją pasjąKiedy otrzymałem propozycję pierwszych testów z zespołem, szybko przekonałem się, że to świetna forma rozwoju kariery w sportach motorowych. Zespół Subaru Poland Rally Team to dla młodego zawodnika wymarzona szkoła rajdowego rzemiosła, o czym świadczą mistrzowskie tytuły poprzednich wychowanków. Pierwszy sezon to przede wszystkim poznawanie nowej dla mnie dyscypliny. Myślę, że największym wyzwaniem jest przestawienie się z zamkniętego obiektu, jakim jest tor wyścigowy, na odcinki specjalne o zróżnicowanej, zmiennej nawierzchni i współpraca z pilotem.  Marzeniem na ten sezon jest jak najszybsze zaadoptowanie się do nowej dyscypliny oraz bezpieczne i szybkie tempo – dodał Kuba Greguła

– To będzie mój kolejny sezon w SPRT, ale niesie sporo nowości. W ubiegłym roku startowałem z Marcinem Słobodzianem w zupełnie nowym dla mnie zespole. W nadchodzącym sezonie znam dobrze zespół i samochód, ale rajdy w których będziemy startować będą debiutem zarówno dla mnie jak i dla kierowcy. Z Kubą już pracujemy nad opisem i mamy za sobą pierwsze wspólne testy w Subaru. Sporo pracy już wykonaliśmy, ale jeszcze wiele przed nami. Dla całego SPRT to kolejne wyzwanie i każdy z nas wnosi coś nowego. Zdaję sobie sprawę ile i jaka praca jest przed nami. Wiem jednak, że im bardziej ambitne wyzwanie, tym większą mam motywację. Podobnie jak Kuba, który jest przyzwyczajony do ciężkiej pracy wkładanej w przygotowania do każdego sezonu – mówił Grzegorz Dachowski.
Do Góry