57. Rajd Barbórka 2019 – 28 samochodów historycznych na liście
57. Rajd Barbórka 2019 – Wojciech Chuchała – “jedziemy bez presji”
57. Rajd Barbórka 2019 – Projekt E z Krzysztofem Hołowczycem i Manfredem Stohlem
Kajetan Kajetanowicz blisko przedłużenia współpracy z Lotosem. Celem mistrzostwo WRC 2 2020
57. Rajd Barbórka 2019 – Michał Chorbiński i Beata Borowicz debiutują w Subaru Imprezie
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Rallycross

Kristoffersson wygrywa w Kanadzie

fot. facebook/JohanKristoffersson

Siódma runda Rallycrossowych Mistrzostw Świata, rozgrywana w Kanadzie, zakończyła się zwycięstwem Johana Kristofferssona. Za kierowcą, jadącym w barwach PSRX Volkswagen Sweden, uplasowali się w finale dwaj reprezentanci Peugeota – Timmy Hansen i Sébastien Loeb. Pierwszy stracił do zwycięzcy 0,696s, a drugi 2,147s.

Finałową szóstkę uzupełnili: Mattias Ekström w Audi S1 (+3,366s), Petter Solberg za sterami Volkswagena Polo (+4,038s) oraz Jānis Baumanis na pokładzie Forda Fiesty (+9,950s).

Johan Kristoffersson, dla World RX:

Miałem bardzo kiepską sobotę, naprawdę musiałem starać się o to zwycięstwo. Miałem korek w pierwszych i drugich kwalifikacjach. W niedzielę rano próbowałem znaleźć rytm, ale nie mogłem – nie czułem się komfortowo w samochodzie na szutrowej sekcji podczas rozgrzewki. Wielkie podziękowania dla zespołu i Pettera, którzy mi pomogli. Mogłem skupić się na jeździe i porównywać się z Peterem na partii szutrowej.

Miałem dobry start w półfinale, ale nie miałem najlepszego startu w finale. Timmy jednak też go nie miał. […] Peugeot naprawdę groził nam w ten weekend, więc potrzebuję jak najwięcej punktów. Fajnie jest zdobyć kolejne zwycięstwo w Trois-Rivieres.

W klasyfikacji generalnej mistrzostw Kristoffersson prowadzi z dorobkiem 195 punktów. Za nim ex aequo są Loeb i Hansen, którzy zgromadzili do tej pory 140 oczek.
Do Góry