Kacper Wróblewski – “Musiałem nauczyć się pokory” – wywiad
Petter Solberg z fabrycznym zespołem w WRC?
Lista zgłoszeń do Rajdu Monte – Carlo 2020 opublikowana. Brakuje Polaków, 11 samochodów WRC
Hyundai zamierza walczyć o podwójną koronę
Podsumowanie sezonu i plany na 2020 rok okiem Kajetana Kajetanowicza
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Kris Meeke odwiedził siedzibę Hyundai Motorsport

Fabryczny kierowca Citroen Racing, Kris Meeke, odwiedził w ubiegłym miesiącu fabrykę Hyundai Motorsport we Frankfurcie. Jak podaje Autosport.com kierowca, któremu umowa wygasa pod koniec tego sezonu, może przesiąść się do i20 WRC.

Rosnącą gwiazdą Hyundaia jest Hayden Paddon, który dopiero co ogłosił podpisanie kontraktu na najbliższe trzy lata. Thierry Neuville ustąpi mu miejsca w pierwszym zespole na finałową rundę w Walii, a sam zasiądzie w rajdówce Paddona.

Na temat wizyty w Hyundaiu Meeke odnosi się bardzo sucho. – Nie mam nic do powiedzenia w tym temacie. Wszystko czego chcę to zapewnić sobie miejsce w przyszłorocznych Rajdowych Mistrzostwach Świata.

Według źródła Autosport.com rozmowy na temat pozostania w Citroenie zarówno Meeke’a jak i Østberga nastąpią dopiero po Rajdzie Walii. W aktualnym sezonie zawodnicy nie zachwycali swoją formą – Mads plasuje się aktualnie na czwartym miejscu, beż żadnej wygranej w sezonie i ze słabą końcówką, za to Kris wygrał jedną z rund, jednak w pozostałych radził sobie gorzej, co daje mu dopiero szóste miejsce.
Do Góry