Kajetan Kajetanowicz ma nadzieję na kolejny sezon w WRC
Sebastien Ogier i Elfyn Evans łączeni z Toyotą
Citroen może opuścić WRC
60 załóg w 45. Rajdzie Cieszyńskiej Barbórki 2019
Rajd Australii 2019 odwołany!
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RO, KJS, RSMŚl

Kostka i Janik w pełnym cyklu mistrzostw Śląska

Załoga Damian Kostka / Krzysztof Janik reprezentująca barwy Automobilklubu Śląskiego pojawi się już w najbliższą sobotę na starcie 4. Rajdu Mikołowskiego. Zawodnicy planują, podobnie jak w zeszłym roku, wystartować w pełnym cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. W minionym sezonie załoga zielonej Hondy Civic VTI wywalczyła tytuł Wicemistrzów Śląska w klasie K3 oraz uplasowała się na 4 pozycji w klasyfikacji generalnej cyklu.

Damian Kostka: Zeszłoroczny Rajd Mikołowski był dla mnie debiutem na prawdziwych odcinkach specjalnych. Dość niespodziewanie uzyskaliśmy najlepszy czas, jednak przez dotknięcie jednej z opon i doliczenie 5 sekund ostatecznie zajęliśmy 2 miejsce w klasyfikacji generalnej, co było i tak dużym oraz pozytywnym zaskoczeniem. Mam nadzieję, że tegoroczna edycja będzie dla nas równie pomyślna, jednak obejdzie się już bez opon i szykan. 😉 Niestety nie udało się przed rajdem przejechać ani jednego kilometra testowego, ponieważ nasza Honda pozostaje jeszcze w trakcie składania. Dzięki wsparciu naszych sponsorów i partnerów planujemy w tym sezonie pojechać pełny cykl Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska.

Krzysztof Janik: Jak już wspomniał Damian – w tym sezonie pozostajemy w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Śląska. Myślę, że był to najrozsądniejszy wybór w sytuacji zlikwidowania Rajdowego Pucharu Polski. Cieszę się, iż kolejny sezon jedziemy razem i myślę, że ta współpraca zaowocuje dalszym progresem wyników. Rajd Mikołowski będzie pewną niewiadomą. Na starcie pojawi się aż 100 załóg, a do rywalizacji z pewnością dołączy sporo dobrych zawodników z zeszłorocznego Pucharu Polski. W tym roku odcinki będą dłuższe, zaś pojechać je trzeba na słabszych oponach. W kalendarzu przewidziano więcej rund niż przed rokiem, a część wyników będzie odliczana w końcowej klasyfikacji – sezon zapowiada się więc ciekawie. Zapraszamy na trasy do kibicowania zielonej Hondzie!

Start załogi Damian Kostka / Krzysztof Janik w 4. Rajdzie Mikołowskim wspierają: Jasiu Nalepka, Dźwig Trans, Ireco Motorsport, ASC Auto System Complex, Mechanika samochodowa Kostka Serwis oraz ULTER Sport Exhausts.
Do Góry