57. Rajd Barbórka 2019 – 28 samochodów historycznych na liście
57. Rajd Barbórka 2019 – Wojciech Chuchała – “jedziemy bez presji”
57. Rajd Barbórka 2019 – Projekt E z Krzysztofem Hołowczycem i Manfredem Stohlem
Kajetan Kajetanowicz blisko przedłużenia współpracy z Lotosem. Celem mistrzostwo WRC 2 2020
57. Rajd Barbórka 2019 – Michał Chorbiński i Beata Borowicz debiutują w Subaru Imprezie
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Historyczne, HRSMP

Koordynator wchodzi do gry

Mirosław Miernik, Koordynator i twórca HRSMP zdecydował, że najwyższy czas wystartować w HRSMP jako zawodnik. Po pierwszym pełnym sezonie jako HRPP, cykl HRSMP okrzepł i doskonale się rozwija. Znacznie wzrosła liczba startujących zawodników, a prawie 90 % z nich ma już licencje R/ R co-driver. Nic więc dziwnego, że kierowca rajdowy i zawodnik, który z konieczności stał się działaczem, chce wreszcie robić to, co lubi najbardziej – startować w rajdach.

Przygotowując się do startu w Rajdzie Dolnośląskim Koordynator skomentował to następująco. – Pierwszy start w drugiej połowie sezonu, kiedy wszyscy przejechali już po trzy rajdy to raczej testy przed sezonem 2018 niż poważny start sportowy. Trzeba wrócić do formy jako kierowca. Trzeba wreszcie stworzyć stałą załogę z pilotem, którego na sezon 2018 jeszcze nie mam – choć rozmowy trwają… Trzeba też objeździć samochód, który ostatnio przeszedł poważną przebudowę geometrii zawieszenia. Ale jak nie teraz to kiedy?

Mirosław Miernik poinformował, że nie planuje rezygnacji z Koordynatora cyklu, ale bieżącą koordynację poszczególnych rund prowadził będzie jego zastępca, Michał “Guma” Piotrowski, który będzie Koordynatorem poszczególnych rund i to on – od Rajdu Dolnośląskiego – przejmuje rolę odpowiedzialnego za kontakty z zawodnikami oraz wszelkie sprawy organizacyjne. Michał “Guma” Piotrowski sam jest doświadczonym zawodnikiem i sędzią sportu samochodowego. Jak powiedział nam Mirosław Miernik – “Guma” jest dobrze znany zawodnikom, bo jest z nami od Rajdu Wisły w sezonie 2016. Jest świetnie przygotowany do pełnienia tej roli. Poznał wszystkie tajniki organizacyjne i regulaminowe HRSMP i doskonale sobie poradzi odciążając mnie od większości zadań, szczególnie od tych, które wyłączały mnie z możliwości startu jako zawodnik.

Choć nie jest to wiadomość niespodziewana, bo mówiło się o tym od początku sezonu teraz, można uznać ją za oficjalne spełnienie poprzednich zapowiedzi. Mirosław Miernik nie chciał jeszcze odkrywać wszystkich kart i spodziewamy się, że nie powiedział w tym sezonie jeszcze ostatniego słowa.
Do Góry